WWE RPG

WWE RPG' Ye Hoşgeldiniz.
 
AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Chris Jericho

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
The Undertaker
Administrator
Administrator


Mesaj Sayısı : 133
Rep : 292

MesajKonu: Chris Jericho   Ptsi Ocak 25, 2010 10:08 am

Gerçek adı : Christopher Keith Irvine
Ring adı : Chris Jericho!
Lakabı : The Living Legend, Y2J
Yaşı : 38
Doğum Yeri : Manhasset,New York
Doğum Tarihi : 9 Kasım 1970
Çalıştırıcıları : Ed Langley,Stu Hart,Keith Hart
Debut Maçı : 2 Kasım 1990
Bitirici Hareketleri : Breakdown,Walls of Jericho,Codebreaker,Liontamer
Şimdiye Kadar Menajerleri : Curtis Hughes,Ralphus,Stephanie McMahon,Trish Stratus,Lance Cade
Şimdiye Kadar Kullandığı Giriş Müzikleri :

"Rock America" şarkıyı Danger Danger söylüyor.
"Soul-Crusher" şarkıyı White Zombie söylüyor.
"Electric Head Pt. 2" şarkıyı White Zombie söylüyor.
"The Days of My Life"
"California Sun"
"One Crazed Anarchist" şarkıyı Even Flow ve Pearl Jam söylüyor.
"King of My World" yazan Jim Johnston, söyleyen Saliva.
"Don't You Wish You Were Me?" şarkıyı Fozzy söylüyor. Bu şarkı WWE'de 2005 yılında çalıyordu.
"Break Down The Walls" yazan Jim Johnston, söyleyen Adam Morenoff. Şu an bu müzik çalıyor.

Başarıları :

- NWA World Middleweight Championship (1 kere)
- ECW World Television Championship (1 kere)
- WCW Cruiserweight Championship (4 kere)
- WCW World Television Championship (1 kere)
- WCW World Heavyweight Championship (2 kere)
- WWF European Championship (1 kere)
- WWF Hardcore Championship (1 kere)
- WWF/E Intercontinental Championship (8 kere)
- WWF Undisputed Championship (1 kere)
- WWF/E World Tag Team Championship (3 kere, Chris Benoit,The Rock ve Christiain Cage)
- World Heavyweight Championship ( 2 kere)
- PWI Most Hated Wrestler of the Year (2002 ve 2008 yılında yılın en nefret güreşçisi seçildi)
- PWI ranked him #4 of the 500 best singles wrestlers in the PWI 500 in 2002 (2002 yılında en iyi tekli güreşçi sıralamasında 4.sırada yer aldı)
- PWI Comeback of the Year (2008 yılındaki "Save us Y2J" dönüşüyle, en iyi dönüş onunkisi seçildi)
- PWI Feud of the Year with Shawn Michaels (2008 yılının en iyi feud'unu HBK ile yaşadı)
- Slammy Award for Superstar of the Year (WWE tarafından 2008 yılının en iyi güreşçisi seçildi)
- Ninth Triple Crown Champion
- Fourth Grand Slam Championship
- Best on Interviews (2003 ve 2008 yılının en iyi promo kesen adamı seçildi)
- Match of the Year (2008 yılında No Mercy'de HBK ile yaptığı Ladder maçı en iyi maç seçildi)
- Most Underrated Wrestler (1999 ve 2000 yılının değer verilmeyen güreşçisi seçildi)
- Readers' Favorite Wrestler (1999 yılında Okuyucuların en sevdiği güreşçi seçildi

Christopher Keith Irvine, 9 Kasım 1970 doğumlu, Amerikalı profesyonel güreşçidir. Ayrıca oyuncu,radio sunucusu,rock sanatçısıdır. Chris Jericho, şu anda World Wrestling Entertainment adlı güreş federasyonunun Smackdown adlı brandında güreşmektedir. Jericho, daha önce World Championship Wrestling, Extreme Championship Wrestling gibi önemli güreş federasyonlarında da bulunmuştur.

Jericho, WWE'nin ilk Undisputed şampiyonudur. Toplamda 8 kez Intercontinental kemerini ele geçirmiş, 5 kez dünya şampiyonu olmuştur.

Tarihin ilk Undisputed Champion'ı olan Jericho'nun hayatını merak mı ettiniz? Buyrun dalın içeri.

World Championship Wrestling

Jericho ilk olarak Stu Hart'ın Kanada'daki okulunda bir süre eğitim gördü. 1990 yılının Ekim ayında, güreş sektörüne atıldı. ECW'de bile bir ara bulundu kendisi. Ancak büyük işlerin döndüğü 1996 yılında WCW'le anlaşmaya vardı!

Jericho, ilk maçını Chris Benoit'le yaptı ve Benoit'i yenerek kendini kanıtladı. Haizran 1997'e kadar saçma maçlarda bulunduktan sonra iyi bir push alıp Syxx'le maça çıktı. O maçta bulduğu farklı submission ile maçı kazandı ve ilk kez Cruiserweight şampiyonu olmayı başardı. 1997'de bir ay sonra, Alex Wright adlı güreşçiyle kapıştı. O maçta onu yendi ve bir süre Cruiserweight kemerini elinde bulundurdu.
Jericho, 1998 yılına şampiyon girmiştir, Ocak ayında bir kez de Rey Mysterio ile karşılaşmıştır. Bir ay sonra Superbrawl'a çıktı ve Juventud Guerrera ile maça girdi. O maçı da kazandı. O maçın bir de anlamı vardı. Eğer Jericho kazanırsa, Guerrera maskesini çıkaracaktı, Guerrera kazanırsa kemeri alacaktı. Jericho'nun kazanması Guerrera'nın maskesini çıkarmasını sağladı.

Chris Jericho, ilerleyen haftalarda Dean Malenko ile çekişmeye girdi. Malenko o zaman kendini "1000 hareket bilen adam" olarak tanımlıyordu, Jericho da buna karşılık kendini; "1004 hareket bilen adam" ilan etti ve Malenko'nun bir süre güreşmemesinin sebebi oldu. Jericho, Dean Malenko ile üst üste maçlara çıkıyordu, sonunda Jericho'da kemeri alan Malenko, ancak bir ay koruyabildi kemeri. Jericho, daha sonra Rey Mysterio ile maça çıktı ve o maçı kaybetti. Ertesi gece Rey Mysterio'yu yendi ve kemerin yeni sahibi oldu. Bununla birlikte kemeri 5 kez kazanmış olan Chris Jericho, kemeri en son Mysterio'ya karşı almıştır. Jericho, kemerle bir süre daha uğraşmaya başladı sönemlerden sonra, Mayıs ayında kemeri Mysterio'ya kaptırdı ve bunun önemini Ağustos ayında anladık. Anladık ki, Jericho, Stevie Ray'i yenecek ve TV kemerini kazanacak. Jericho, Ray'i yendi ve Television kemerini kazandı. Jericho bu önemsiz kemerden sonra nihayet adam gibi bir çekişmeye girmeye başladı ve Perry Saturn ile maçlara çıktı. Saturn ile şimdiye kadar yaptığı maçlar çok ilginç maçlar olmuştur. Bir keresinde Jericho, Saturn'e arenadan bir bayanın kostümünü giydirmiştir.

Jericho, WCW'deki en renki çekişmesinin sonucunda main-eventer olamadığı için WCW'e veda etmeye karar vermiştir.

WWF ile Birlikte YükselişJericho, 1999 yılında WWF ile anlaşmaya vardı ve ilk çıkışı çok olay oldu. WWF'e ilk çıktığı an, 9 Ağustos 1999 yılına tam da ayak bastığımız sırada olmuştur. Rock ile arasında geçen diyalogda kalbi fena kırılmıştır ve bu yüzden rezil olmuştur o gece. Bunun üzerine Vince McMahon'a da bağırmıştır ve Y2J olarak bambaşka bir gimmick'e bürünmüştür.

Chris Jericho, 1999 yılının Aralık ayında Chyna ile Intercontinental kemerini ortada olduğu bir maça çıktı ve o maçı kazanarak WWF'de ilk maçını kazandı. Chyna bir kadın olmasına rağmen Jericho ile arasında bir çekişme yaşanmıştır ve 2000 yılının başındaki maçta ortak galip oldukları iddia edilince, Jericho ve Chyna ortak kemer sahibi olmayı başardılar. Bu arada ben pek gösteremedim, ama Jericho o sıralar heel karakteri canlandırıyordu. Royal Rumble 2000'e gelindiğinde Chyna ile arasında IC kemerinin ortada olduğu bir maça gittiler ve Chyna'ı yenip kemerin yeni ve tek sahibi oldu. Jericho, Chyna'dan kurtulur kurtulmaz, Kurt Angle ile çekişmeye başladı. Angle aslında buraya turnuvadan katılmasına rağmen, çok iyi bir iş çıkardı ve No Way Out 2000'de Jericho'yu alt edip kemerin yeni sahibi oldu. Wrestlemania 16'da Jericho, Triple Threat maçına katılır ve Angle ile Benoit arasında IC title ve European title'ın ortada olduğu maçta Jericho, European title'ı ele geçirir. Angle, IC kemerini de Benoit'e kaptırır. Jericho'nun European kemerini hiç kâle bile almıyorum, çünkü hemen bir sonraki gün kemer Eddie Guerrero'nun eline geçti.

Jericho, 17 Nisan 2000 tarihindeki haftalık şov olan RAW'da Triple H'i yendi ve WWF Champion olduğunu sandı, ama HHH hakemi kışkırtıp kemeri geri almayı başardı. Vikipedi'ye yazan arkadaşımız, bu olayın tamamiyle Jericho'nun şampiyon olmasına WWE'nin vereceği tepkiyi merak ettikleri için yaptıklarını yazmış, bunu belirtmek istedim.

Jericho, Benoit ile çekişmeye girdi ardından. 2000 yılının ortalarında Benoit'i bir haftalık şovda yendi ve Intercontinental kemerini yeniden ele geçirdi. Kemeri korumayı başaracağını sanıyordu herkes, ama yine kısa bir süre tuttu ve 3,5 gün sonra kemeri Chris Benoit ele geçirdi. Benoit, bu kemeri almasından sonra Chris Jericho, bu maçı Royal Rumble 2001'e taşıdı. Jericho, 2001'de çıktığı bu maçı yendi ve Intercontinental kemerini 3.kez kazanmış sayıldı. Hele şükür adam gibi bir title reign'i geçiren Jericho, kemerinin ardından Wrestlemania 17'de William Regal ile bir çekişmesi sonucu karşılaştı. Jericho, kemerini bu maçta da koruyarak Regal'i elemiş oldu. Jericho, ne şanssızlıktır ki, kemeri 3,5 gün sonra Triple H'e kaptırdı.

Kemerin peşinden koşturmayı bırakan Chris Jericho, yeni hedef olarak Regal'i seçti ve o zaman face rolüne gitmeye başladı. Face turn'u yaklaşırken, Regal ile ilginç maçlara çıktı. Bu konuda bir hayli usta olan Jericho, Regal'i bir keresinde masa maçında yenmiştir. Jericho, bu olaylardan sonra 2001 yılındaki Judgment Day'de Benoit ile tag oldu ve maçı kazanarak takım kemeri maça çıkmaya hak kazandılar. Chris Benoit & Chris Jericho ile Steve Austin & HHH karşılaşması gerçekleşti. İzlenmesi gereken bu müthiş maçı kazanan Jericho ve Benoit oldular, böylece Jericho ilk takım şampiyonluğunu yaşamış oldu. Ama Haziran 2001'deki Dudley Boyz vs Benoit-Jericho maçını kaybeden taraf Jericho'nun takımı olunca kemeri kaptırdılar.

Jericho, WWF tarafından iyi adam yapıldı tamamen. Bunun getirdiği yenilikle de 2001 yılındaki Invasion hikayesinde yer alan Jericho, WWF takımına katıldı. WWF takımında The Rock ile bir süre kıskançlık yaşar ve bu sebeple heel olmaya başlar. Jericho, tüm zorluklara rağmen Rock ile tag oluyor ve Dudley Boyz'u mahvedip kemerleri geri alıyorlar. Jericho, kemeri Rock'ın hatası yüzünden ertesi şovda Test ve Booker T'e kaptırınca olanlar oluyor, Rock ve Jericho çekişmesi başlıyor.

Daha sonra WWF vs Alliance'da Team WWF'da takım olmak zorunda oldukları için bir araya geldiler, o maçta Jericho, Auston tarafından elenmesine rağmen, son ikiye Austin ve Rock kalınca, Rock'a saldırmaya başladı. Austin de bunu fark edip Jericho'yu dışarı attı. Rock, Austin'nin işini bitirince, Jericho'nun boynu bükük ayrıldığına tanık olduk.2001 yılının Aralık ayında, Rock-Jericho arasındaki çekişmeyi güçleştirmek amacıyla bir Fatal Four Way maçı ayarlandı. Aslında maçın şöyle bir amacı vardı, maçı kazanan hem WWF Champion, hem de World Heavyweight Champion olacaktı, bu da Undisputed Champion çıkarılacağını belli ediyordu ve bu maçı kazanan Chris Jericho, tarihin ilk Undisputed Champion'ı olmayı başardı. Jericho, Undisputed kemerlerinin sahibi olduğu sırada, çok harika promo kesmelerine rağmen rakipleri tarafından ciddiye alınmaması onu deli ediyordu. Jericho da bu durum karşısında çıldırıyordu ve Royal Rumble'da Rock'ı darmadağan ederek kendini kanıtladı. Herkes Jericho'nun küçük bir şampiyon olduğunu düşünür, Austin'in gerçek şampiyon olduğunu sandığı dönemlerde, yani 2002 yılının Şubat ayında, No Way Out oldu. NWO'da Steve Austin ile maça çıktı ve o maçı yenerek kendini tamamen kanıtladı Jericho. Bu da taraftarın epey hoşuna gitmiş olmalı ki Wrestlemania'ya onun şampiyonluğuyla mutlu gittiler. WM'da HHH ile maça çıktı Jericho. Neden mi HHH ile çıktı? HHH, Royal Rumble 2002'i kazandı ve Wrestlemania 18'e gitme hakkı kazandı. Bu maçta Jericho, çok iyi bir efor sarfetti. Hatta HHH'nin karısı olan Stephania McMahon'u bile kendi köşesine çekmeyi başardı, ancak HHH, karısına da Pedigree çekmek zorunda kaldı. Sonuçta Jericho, Undisputed Champion olayını kaybetti ve şampiyon olarak HHH gözükmeye başladı.Hulk Hogan'ın Backlash'ta HHH'e rakip olmasından sonra, o maça karıştı ve HHH'nin kemeri kaybetmesine sebep oldu. Jericho, HHH'nin dönemine son verdikten sonra, Hogan'a gözünü dikti ve kemeri almak için onunla çekişti. İlerleyen haftalar Jericho-HHH çekişmesini çıkarttı bir anlamda. Bu ikili Judgment Day'e HIAC maçıyla gitti ve HHH o maçı müthiş bir Pedigree ile kazanarak Jericho'dan kurtuldu. Jericho, Smackdown'da kaldığı sürede kazandığı başarılardan sonra, Monday Night RAW'a gitti. RAW'da ilk haftasında Flair'i sandalye ile parçaladıktan sonra, o ünlü sözünü söylemiştir; "RAW is Jericho" ...

Jericho, Summerslam 2002'de Flair ile maça çıktı ve o maçı Flair'e submission ile kaybeder. Bunun üzerine Jericho, Eylül ayında RVD ile Intercontinental kemerinin ortada olduğu bir maça çıkar. O maçı kazandıktan sonra eline mikrofon geçirir ve şunları söyler : "Ben eski bir Intercontinental şampiyonu olarak bu yeni nesili hiç sevmedim, çok genç ve tecrübesiz oluyorlar. Her zaman yeneceğim tipler." . Bu açıklama sonunda Unforgiven 2002'e de Flair ile giden Jericho, o maçta submission öcünü alır ve kemerini korur. Jericho, daha sonra Kane ile karşılaşır ve Intercontinental kemerini 5.kez kaybeder. Daha sonra Jericho, Christian Cage ile ortak olmaya başlar. Jericho, Christian ile Kane & The Hurricane ikilisini yener ve kemerin yeni sahibi olur. Bundan sonrası Jericho için daha basit olmayacaktır, çünkü ana kemer işi onun için yine başlamıştır. Jericho, Survivor Series 2002'e gitti ve Elimination Chamber maçına katıldı. EC maçını kaybeden Jericho, kemeri ele geçiremeyince çok kızdı ve takım kemerlerine yönelmeye başladı. Jericho, Christian Cage ile çıktığı maçta Goldust ve Booker'a takım kemerlerini kaptırmıştır. Bunun üzerine Jericho, 2003 senesine kemersiz girmiştir. Jericho, Shawn Michaels ile bir dönem çekişmeye başlamıştır. Jericho, Royal Rumble maçında HBK'in ilk sırada geleceğini öğreniyor ve RAW'daki Battle Royal maçını kazanarak 2.sırada Rumble'a gitmek istemiştir. Bu olay Jericho vs HBK çekişmesinin temellerini atılmasına sebep olmuştur, çünkü Chris Jericho, maçta Shawn Michaels'a saldırıp onu elemiştir. Bu da Wrestlemania 19'a maçın gitmesine sebep olmuştur ve maçı kazanan isim HBK olunca Jericho aniden HBK'e sarılmıştır. Maçta duygusal anların yaşayacağını anlayan seyircilerin sıkılmaya başladığı sırada, Jericho, HBK'e bir low blow geçirir ve ringi terk eder!

Feud'un sonuna geldiğini anladıktan sonra Jericho'nun işi bir anlamda WWE'de bitmiştir. Jericho, Highlight Reel isimli bir talkshow düzenlemeye başlamıştır, bir keresinde konuk olarak "New WWE Superstar" Goldberg'u konuk etmiş ve ona saldırmıştır. Bu çekişme sonucunda bir sonraki RAW'da Goldberg vs Jericho maçı gerçekleşmiş ve maçı Goldberg kazanmıştır. Daha sonra Jericho, bir RAW programında Rob Van Dam'i yenerek yellenen Intercontinental kemerini kazanmıştır. Ancak Jericho, RVD ile gecenin sonlarına doğru bir kez daha karşılaşmak zorundadır ve Steel Cage olarak düzenlenen maçı Rob Van Dam kazanınca RVD yeniden şampiyon olmuştur. Bunun üzerine Jericho, 6 kez kemeri kaptırmıştır.

Jericho, artık yellenmeye başlamıştır, çünkü adam gibi bir hikayeye bile girememiştir. Bunun üzerine WWE, Jericho'ya bir diva invasion'u oluşturmuştur. Hikayede Christian Cage ve Chris Jericho, iddialaşması gerçekleşiyor ve ikili "hangisi daha çabuk bir divayı yatağa atar?" diye iddiaya giriyorlardı. Bunun üzerine Jericho, Trish Stratus ile uğraşmaya başlamıştır. Christian Cage, Lita ile yatmayı başarmıştır, ama Jericho bu iddiada zarar görmüştür. Çünkü Cage yüzünden Trish'e aşık olmuştur ve bunun üzerine onun sık sık yardımına koşmuştur. Ne olursa olsun, Trish Stratus böyle bir iddialaşmanın olduğunu Christian Cage'den öğrenir ve Jericho ile arasındaki bağı koparıp atar. Daha sonra Jericho, Royal Rumble 2004'de Christian ile tag olarak ilerler, ancak Trish aklına geldiği bir an, Christian Cage'i eleyerek intikamını alır. Daha sonra bu çekişme Wrestlemania 20'e taşınır ve müthiş maçta Christian, Jericho'yu Impaler hareketi, yani şimdilerdeki Unprettier hareketi ile mağlup edip ortalığı alt üst eder. Maç sonunda Trish Stratus'un Jericho'yu satıp Christian Cage ile birleşmesi de gerçekleşince, Jericho hepten ihanete uğramıştır ve bu olayı hala unuttuğunu sanmıyorum. Haftalar boyunca Trish'in intikamını anlatması ile geçer Jericho'nun içinde bulunduğu hikaye. Bir ara Tomko bile katılır hikayeye ve daha sonra hikayenin bitimi Unforgiven 2004'de Jericho vs Christian maçıyla son bulmuştur. "Vacated" ilan edilen ve boşta kalan Intercontinental kemerini bu maçta yeniden kazanan Chris Jericho, artık mutluluğa ulaştığın sanmıştır.

Chris Jericho'nun Sonu

Jericho, Taboo Tuesday 2004'e Shelton Benjamin ile karşılaşarak girer ve Intercontinental kemerini yeniden kaybeder. Bu gerçekten yeni bir hayal kırıklığı olmuştur ve daha sonra Elimination Chamber maçına katılan Chris Jericho, yine o maçı kaybederek artık ana kemer ile alakasız bir adam olmuştur.

Jericho, WWE'deki son günlerini yaşarken, Money in The Bank olayını başlatmıştır. Belki de çoğunuz bu işin nasıl başladığını merak ediyorsunuzdur, anlatayım. Wrestlemania 21'e Jericho damgasını vurdu bir anlamda. Jericho, Wrestlemania'da bir merdiven maçı düzenlenmesini ve maçı kazananın istediği an, istediği kemer için maç yapabileceğini söyledi. Bu teklifi kabul eden WWE yönetimi WM 21'de bu maçı düzenledi ve Money in the Bank adını alan maçı Edge kazandı. Şimdiye kadar bu olayda tek midcard'dan main-event bölgesine yükselen ism de Edge oldu.

Bundan sonra, Jericho 2005 yılında Shelton Benjamin ile uğraşmaya başladı. Intercontinental kemerini gözüne kestirip onu almak istedi. Jericho'nun çabaları boşa gidince Muhammad Hassan'ı rakip gördü. Bu çekişmelerin boşa gittiği zamanda, Jericho'nun müzikle ilgilendiği ve bu sebeple WWE'den ayrılması gerektiği açıklandı. Bunu hoş karşılamayan WWE yönetimi, Jericho'nun gitmemesi için ona ana kemerler vaad etti. Jericho bunu kabul etmese de WWE onu kemer için çekişmeye soktu. Jericho, John Cena ile çekişmeye girdi ve o sırada heel turn'u geçirdi. Vengeance 2005'te Triple Threat düzenlendi ve Christian Cage ile John Cena'ya karşı olan Jericho bu maçı kazanamadı. Ardından Jericho'nun kovulma anları geldi ve Summerslam 2005'te Jericho'nun kovulacağı bir maç düzenlendi, Jericho bu maçta yenildi John Cena'ya ve WWE'den ayrıldı.

O maçtan sonra Chris Jericho'nun bir daha döneceğine dair hiçbir şey gösterilmedi. O aralar güreşe de bir ara verdiğim için Jericho'nun durumunun nasıl olacağını bilmiyordum. Jericho, XM Radio şovu sunuyormuş bildiğim kadarıyla o sıralar. Ancak müzikle de uğraşması WWE'den ayrılmasının sebebiydi..

"Save Us Y2J" ve Jericho'nun Dönüşü24 Eylül'de başlatılan "Save Us 2nd Coming" adlı yazılar herkesi şüphelendirmeye başlasa da herkes birinin döneceğini ve bunun Jericho olacağını çözmüştü. Jericho, 19 Kasım 2007'deki RAW'da "Save Us Y2J" olarak geri döndü ve Randy Orton'ın promosu sırasında orayı bastı! Jericho, WWE kemerini Randy Orton'dan alacağını ve RAW'ın kurtarıcısı olacğaını söyledi. Bu sözler çok konuşuldu, o RAW programı gerçekten kimsenin unutamadığı bir RAW programı olmuştur. Jericho, push almak için bir hafta sonra ilk maçını Santino Marella ile yaptı. Jericho, ilk kez Codebreaker hareketi yani Jumping double-knee facebreaker hareketini kullandı ve Santino'yu yendi. Jericho, Armageddon 2007'de kemer için şans buldu ve Randy Orton'ı yeneceği sırada John "Bradshaw" Layfield orayı bastı! JBL'in Jericho'ya saldırması sonucu Orton DQ oldu, ama kemer hala ondaydı.

Jericho, ilk çekişmesini Orton ile yaşayacakken bir anda "RAW'ı kurtaracağım" sözleri "puf" olup uçtu. Jericho, JBL ile çekişmeye girdi ve Royal Rumble 2008'de onunla bir maça çıktı. Jericho, JBL'e sandalye ile patlattı ve DQ oldu. Daha sonra No Way Out'a gitti. O maçta HBK-JBL-Umaga-Jeff Hardy-HHH-Jericho bulunuyordu, maçı kazanan Triple H oldu. Jericho, 10 Mart 2008 tarihinde Jeff Hardy'den Intercontinental kemerini aldı ve tarihi IC başarısını sürdürdü. Jericho, ilerleyen haftalarda yaptığı hatalar ve çıkardığı ring içi performanslarıyla alkış değil, yuhalama almaya başladı, bu da heel turn'a yöneltti onu. Bu sebeple Chris Jericho, 9 Haziran'da HBK'e saldırdı ve heel oldu! Jericho, Night of Champions'da Intercontinental kemerini korumak zorundaydı ve adaylardan biri de HBK'di. Adayları geride bırakan Kofi Kingston, Jericho ile karşılaştı ve maçı kazanan HBK yardımıyla Kofi oldu. Jericho, Highlight Reel programlarına devam edeceğini anladık, ancak bir hafta sürdü bu. Jericho, Unforgiven 2008'e çıktı Shawn Michaels ile karşılaştı. Unsanctioned maçında HBK'e yenilen Jericho, Unforgiven'daki son şansını CM Punk'un hakkını kaybetmesiyle ile geçirdi. Jericho, Batista'nın tuş ettiği JBL'i saniyeler sonra tekrar tuş etti ve kemerin yeni sahibi oldu.

Jericho, 22 Eylül'de CM Punk'la tekrar karşılaştı ve Steel Cage maçını kazanarak kemerini korudu. Jericho, No Mercy 2008'de Shawn Michaels ile World Heavyweight kemerinin ortada olduğu maça çıktı ve o maçı kazanarak kemerini bir kez daha korudu. Daha sonra Cyber Sunday'e gitti ve orada Batista ile karşılaştı, Batista'ya yenilmesine rağmen bir hafta sonraki 3 saatlik RAW'da kemeri geri aldı. Her ne kadar kemeri geri alsa da Survivor Series 2008 onun için bitiş noktası oldu. John Cena'a kemeri kaptırdı Jericho. Bunun üzerine kemeri alma çabalarına başlarken 8 Aralık 2008'de düzenlenen Slammy Award ödüllerinde 2008 yılının en iyi güreşçisi seçildi ve bunun havasıyla Armageddon'a gitti. Armageddon'da Cena'ya yine yenilen Jericho'nun artık hiçbir emeli kalmadı.

Jericho, 2009 yılının başlarında maçlara çıkmama kararı aldı, çünkü ana kemer istiyordu. O hafta düzenlenen Jim Duggan vs Jericho maçına katılmayan Jericho, hemen ardından Steph tarafından kovuldu! Stephanie McMahon, ertesi hafta babasının da dönüşü ile Jericho'nun kendisinden özür dilemesini bekledi ve Jericho diz çökerek Steph'ten özür diledi. Bunun üzerine Royal Rumble'a katılan Jericho, o maçı kazanamayınca son şans olarak No Way Out 2009'a gitmeyi belledi. O maça da eleme ile gidiliyordu. İlk olarak CM Punk ile karşılaştı ve ondan springboard clothesline yiyeceği an, Codebreaker çaktı havada ve onu eledi. Daha sonra Elimination Chamber maçına katıldı, Rey Mysterio ile birlikte başladılar maça. Bir süre ringde kaldı, Mike Knox'u eledi. Kane ve John Cena'nın elenmesinde pay sahibiydi, ama Rey tarafından elenince bir şansını daha kaybetti.

İlerleyen hatalarda The Wrestler filminde oynayan Mickey Rourke ile çekişti. Rourke'nin "asla güreşmem" sözleri üzerine Jericho'ya yeni bir rakip gerekiyordu ve bu da Ric Flair olabilirdi. Ancak Flair da güreşmedi ve Jericho'nun rakibi Jimmy Snuka,Ricky Steamboat ve Roddy Piper oldular. Maça Ric Flair da dışardan dahil oldu. Maçı Jericho kazandı, üç ismi de eleyerek. Ancak maç sonunda Flair ve Rourke gelip Jericho'yu yıktı. Tabii ki iyilik kazanmalıydı ve öyle oldu. Hemen ardından WWE Draft 2009'da Smackdown'a draft oldu ve direk Smackdown'da çıkıp "bu şov benim şovum" diyerek herkesi uyuz etti kendine. Bunun ardından Edge ve CM Punk'la bireysel olarak kavga ettikten sonra asıl adamı Rey Mysterio ile Intercontinental kemeri için hikayeye girdi. Kemeri bir kez kazanmasına rağmen Extreme Rules'da Rey'in maskesini de çıkarmak adına bir maça çıkmıştır. Extreme Rules'da yapılan bu maçı kazanan Rey, Jericho'nun kemerini alırken maskesini de korumuştur.

Ancak aynı şov içinde Jericho ve Edge takım olarak 3'lü takım maçında The Colons ve Legacy'i yenerek Unified takım kemerlerinin sahipleri olmuşlardır. Ancak bu takım hikayesi Edge'in sakatlanması ile son bulmuştur ve Jericho kendine bir partner ararken Night of Champions'ta Big Show'u bulmuştur. Legacy'i NoC'ta yenen ikili Shaquille O'Neal'ın özel konuk olduğu RAW'da Cryme Tyme ile çekişmeye başlamıştır. SummerSlam'de onları yenen JeriShow, ardından Breaking Point'e gidip MVP ve Mark Henry'e karşı bir takım maçında yer almışlar ve kemerlerini korumuşlardır.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
Chris Jericho
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Vay be jericho Okumadan geçmeyin
» Y2J ye saldırı

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
WWE RPG  :: Eğlence :: Superstar Biyogrofi-
Buraya geçin: