WWE RPG

WWE RPG' Ye Hoşgeldiniz.
 
AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Hulk Hogan

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
The Undertaker
Administrator
Administrator


Mesaj Sayısı : 133
Rep : 292

MesajKonu: Hulk Hogan   Ptsi Ocak 25, 2010 10:06 am

Hulk Hogan, gerçek adı Terry Gene Bollea olmasına rağmen tüm dünya tarafından "Hulk Hogan" olarak bilinen bir Amerikan aktörü ve eski bir güreşçidir. Hulk Hogan, WWF'de 1990'lı yıllarda "Hollywood" Hogan adıyla bulunmuştur, WCW'de de Hollywood Hogan adıyla nWo, yani New World Order (Yeni Dünya Düzeni) takımının lideridir. WCW'nin beyni olarak gösterilen ve WCW'nin kahramanı karakterini alan Hogan, 2005 yılında WWE Hall of Famer'ı olmuştur. 12 kez dünya şampiyonu olmuş, bunların 6'sı WWF/E şampiyonluğu, diğer 6'sı da WCW Dünya Ağır Siklet Şampiyonluğudur. Ayrıca Edge ile birlikte eski Dünya Takım Şampiyonlarıdır. Hogan, Royal Rumble 19990 ve 1991'i de kazanan bir güreşçidir.

Güreş hayatına atılırken The Super Destroyer, Sterling Golden, Terry Boulder, "Incredible Hulk" Hogan, Hulk Machine gibi isimler alırken, Hollywood Hulk Hogan adıyla tanınmıştır. 193 boyunda olan Hulk'ı Tampa, Florida'lı olmasına rağmen, Venice Beach, California - Washington, D.C. (Mr. America döneminde), Hollywood, California (Hollywood Hulk Hogan dönemi) gibi memleketleri var diye çağırılmıştır. Hogan'ı güreşe eğiten kişi Hiro Matsuda'dır. Ayrıca Hogan, ilk maçını 10 Ağustos 1977 tarihinde yapmıştır.

Hogan, NJPW'de 1983 yılında IWGP Lig Turnuvasını kazanmıştır. MSG Takım turnuvasını, 1982-1983 yıllarında Antonio Inoki ile kazanmıştır. PWI tarafından da baya ödül almıştır. Paul Orndorff ile olan feudu, 1986 yılının feudu seçilmiştir. 1994 yılında en iyi geri dönüş onun olmuştur. Ayrıca bu ödülü 2002 yılında da almıştır.

Hogan, 1985 yılında çıktığı WrestleMania I'de (1985 yılında) Mr. T, Roddy Piper ve Paul Orndorff ile yılın maçı ödülünü almıştır. 1988 yılında The Main Event programında Andre the Giant ile karşılaşıp ona body slam atmasıyla 1988 yılında en iyi maç onunki olmuştur. 1990 yılında WrestleMania 6'da The Ultimate Warrior ile çıktığı maçta en iyi maç seçilirken 2002 yılında WrestleMania 18'de The Rock ile çıktığı dünyanın en zevkli 30 maçından biri olarak kabul edilen bu maç, 2002 yılının en iyi maçı seçilmiştir. 1985, 1989, 1990 yılında en popüler güreşçi ödülüne laik görülmüştür.

En iyi 100 takım ödülünü 2003 yılında Randy Savage ile 57. sırada tamamlamıştır. 2003 yılında en iyi tekli güreşçi olmuştur, 500 kişi arasında. 1991 yılının 500 güreşçi katılımında en iyi 1 olmuştur. 1987, 1991, 1994 yılında en iyi güreşçi olurken, 1996 ve 1998 yıllarında nefret edilen güreşçi olmayı başarmıştır.

Southeastern Championship Wrestling'de Hogan NWA Southeastern Heavyweight Championship'i bir kez yaşamış, Northern Ligi'nde kazanmıştır. Southern liginde ise 2 kez kazanmıştır bu kemeri. WCW'de kazandığı tek kemer, 6 kez kazandığı WCW World Heavyweight şampiyonluğudur.

WWE'de Edge ile Dünya Takım Şampiyonları olmuştur. WWF/E şampiyonluğunu 6 kez yaşayan Hogan, 1990-1991 yıllarında Royal Rumble kazanmış, 2005 yılında da Hall of Fame'e alınmıştır. Wrestling Observer Newsletter ödüllerinde de baya plaket alan Hogan, 1986 yılında girdiği Paul Orndorff feudu, en iyi feud seçilmiştir. 1985 yılında ilk kez aldığı en karizmatik güreşçi ödülünü, 1987-1989-1991 yıllarında da almıştır. 1985-1987-1991 yıllarında en yetenekli isim olurken WrestleMania 3'de çıktığı Andre the Giant maçı da en kötü maç seçilmiştir.

Burada bir sürü de kötü ödül almıştır Hogan. 1996 yılındaki Towers of Doom maçı, yani Unsensored'daki maç Arn Anderson, Meng, The Barbarian, Ric Flair, Kevin Sullivan, Z-Gangsta, The Ultiamte, Hogan arasında olmuştur ve bu maç en kötü maç olmuştur. SuperBrawl 7'deki maç Roddy Piper ile olmuştur ve Hogan 1997 yılının en kötü maçına laik görülmüştür. Sgt. Slaughter ile en kötü feudu 1991 yılında yaşamış, The Dungeon of Doom ile 1995 yılının en kötü feudunu yaşamış, 1998 yıllında The Warrior ile en kötü feudu yaşamış, 2000 yılında Billy Kidman ile en kötü feudu yaşamıştır. 1982-1991 yıllarında en iyi face olmuştur. 1997 yılının en kötü güreşçisi olurken Hulk Hogan, çıktığı pay per viewlar ile göz doldurmuştur.

Güreş Kariyerine Başlangıç

Eddie Graham'ın tasarlamış olduğu NWA'da bulunan Terry Bollea, burada maske takan bir Super Destroyer karakteri aldı. Kısa bir süre burada kaldı ve "The Incredible Hulk" adını aldıktan sonra 2.01 boyuyla göz doldurup Mayıs '79'da NWA World Heavyweight kemeri kazandı. NWA Southeast Heavyweight kemeri için Alabama, Tennessee'deki şovda Ox Baker'ı yendi.

World Wrestling Federation [1979-1980]

Eski NWA şampiyonu Terry Funk ile birlikte Bollea da WWF'e giriş yaptı. Burada isim sorunu yaşıyordu Bollea ve sonunda Hogan ismini aldı. Hogan, Bob Backlund ile WWF kemeri için karşılaştı. Ve daha sonra bu kemeri ele geçiremeyip Andre the Giant ile bir hikayeye girdi. Ağustos 1980 gibi Shea Stadium'da yapılan maçta Andre galip geldi. Hogan, daha sonra heel oldu. "Classy" Freddie Blassie onun menajerliğini üstlendi.

New Japan Pro Wrestling [1980-1983]

Hogan bir süre New Japan Pro Wrestling'de boy gösterdi. Burada bir sürü Amerikan fanı toplarken Runing Forearm Lariat'ı finisher'ı yaptı ve Axe Bomber adını verdi. IWGP turnuvasını kazandı, finalde karşılaştığı Antonio Inoki'yi 10 dakikadan kısa sürede yenip de hem de... 1982 ve 1983 yıllarında MSG Takım turnuvasına katıldı, yanında Nick Bockwinkel vardı ve bu turnuvadan galip ayrıldılar.
Hogan o sıralarda "Rocky III" filminde ufak bir rolde yer alırken AWA'da da Verne Gagne'in kendisinin istemesiyle boy gösterdi. AWA'da heel olan Hogan, Johnny Valiant'ın menajerliğini üstlendiği bir güreşçi olarak burada kaldı ve herkesten daha karizmatik olduğunu söylüyordu. AWA'nın yazarları Hogan'ı bir süre sonra face yaptılar ve "Eye of the Tiger" müziğini ona uygun gördüler. AWA'nın Dünya Şampiyonu, bir zamanlar Hogan'ın arkadaşı olan Nick Bockwinkel idi ve Hogan ona karşı geldi bir süre, ancak kemer sahibi olamadı.

World Wrestling Federation [1983-1993]

Birth of Hulkamania

1982 yılında WWF'e dönen Hogan, ilk olarak WWF televizyonlarına 27 Aralık 1983'te Bill Dixon'ı St. Louis, Missouri'de yenerek başladı. Hogan kötü adam olarak döndü ve sevilmiyordu.

7 Ocak 1984 yılında Hogan ve Bob Backlund arasında bir diyalog yaşanmaya başladı. Hogan'ı sevindirmek için Backlund 'O bambaşka birisi, o muhteşem bir adam, onun gibi olmayı isterdim, onun yaşam şekli bile süper' gibi sözler söylüyordu. Bu ikili ardından hikayeye girmeden Hogan, 23 Ocak'ta Iron Sheik'in kendisine verdiği şansı kullandı ve WWF kemerini ilk kez kazandı, bu maçta Blassie köşede onu destekledi. Hogan maçın son dakikasında Sheik'in Bob Backlund'la anlaştığını falan sandı, ancak daha sonra Camel Clutch'ı bağladı (Sheik'in finisher'ı olmasına rağmen) ve maçı kazandı.

Kazanışının ardından Gorilla Monsoon'da şu yazdı: "Hulkamania is here!" Ve böylece Hulkamania dönemi başlayacaktı. Hogan'la röportajlar yapıldı ve kendisini çalıştıran adamlara övgüler yağdırıldı. Ardından Hogan ilk düzgün feudunu Earthquake ile yaşadı. 1990'lı yıllarda gerçekleşen feudda Hogan'ın sarı ve kırmızı kostümü ile ringe gelmesi dikkatleri çekiyordu, yazarlar Hogan'ı çok değişik bir adama bürdüğünün farkındaydı. Her neyse, Hogan kendisine finiher ararken bir anda Hogan kendi hareketini yarattı. Her maçta yaptığı 3 yumruk, arkasından gelen irish whip, hemen big boot ve gerilip Atomic Leg Drop atması, daha sonra zaferini seyirciye kulak atarak uzatmasına: "Hulk Up" ismi verildi.

Bir sonraki yıl Hulk Hogan, McMahon'ın pop kültürü adlı konuşmalarının altında MTV'le anlaşmalarının olduğunu söyledi ve The Rock 'n' Wrestling adı altında düzenlenen MTV programlarından birine katıldı. Arkasından ilk WrestleMania'sına 31 Mart 1985'te katılacaktı. Hoggan, kendisine Mr. T'i (gerçek yaşamdaki arkadaşını) partner yaptı ve Roddy Piper ve Paul Orndorff'a karşı maça çıktılar. O maçta galip ayrıldıktan sonra Saturday Night's Main Event'a çıkan Hogan, WWF kemerini Cowboy Bob Orton'a karşı korudu ve maçı DQ olarak kazandı.

Hogan'ın adı 1980'li yıllarda sık sık duyulur olmuştu, ki Hogan Make-a-Wish Foundation'ı da çocuklar için yaratıp, daha da artana kadar. Sports Illustrated, TV Guide ve insanların takip ettiği magazine programlarında MTV'de yayınlanan Rock 'n' Wrestling programını Hulk Hogan'ın sunmasını istediler. Hogan geçen zamanın ardından Saturday Night Live'a çıktı ve 900 numaralı büyük bir Amerikan futbol takımının formasını giydi.

İlk kemer tutuşu [1984-1988]

5 Ekim 1985'teki Saturday Night's Main Event programı gerçekleşti ve Nikolai Volkoff'la bayrak maçına çıkan Hogan, onu yendi. Arkasından Wrestling Classic'te Roddy Piper ile WWF kemeri için karşılaşmaya çıktı. Hogan kemerini diskalifiye olarak kazandı. Arkasından da Terry Funk'ı yendi. The magnificent Don Muraco ile de karşılaştı ve onu yenerek kemerini korumayı sürdürdü. WrestleMania 2'ye gelindiğinde WWF tarihindeki yeni çıkan maçlardan biri olarak steel cage'in yeni stili ile King Kong Bundy vs. Hulk Hogan maçı yapıldı, Hogan yine kazandı ve yine kemerini korudu. Bu muhteşem başarısını Paul Orndorff ve Hercules Hernandez'i 2 hafta aralıkla yenerek de devam ettirdi.1986 yılında Hulk Hogan, The Machines ile takım oldu ve NJPW'e gidip burada Süper Güçlü Makine gimmickini aldı. O sırada WrestleMania 3 de geliyordu ve Hogan'a yeni bir maç ayarlanması gerekiyordu, ancak yeni bir hikaye yaratıldı bu sezon içinde. Hogan 1987 yılının başlarında Andre the Giant'a yenilmez bir şampiyon olduğunu söyledi. Ardından bir sonraki hafta Piper's Pit'e bu sözünden ötürü katıldı ve Andre ile atışmaları gerçekleştikten sonra WM 3'teki rakibi olan Andre the Giant'ı maç esnasında Body Slam etti ve bu başarısı gerçekten harika bir başarı olarak tarihe geçti. O esnada maçı da leg drop atarak kazandı ve kemerini korudu.

Hogan, 4 yıl 13 gün süren muhteşem kemer tutuşunu sürdürmeye devam ediyordu. 5 Şubat'ta The Main Event programı oldu ve Ted DiBiase ile Earl Hebner, Andre'ın onu yeneceklerini söyleyip Hogan'la yeniden bir maç ayarlattı. Andre, Hogan'ı belly to belly suplex edip yendi ve WrestleMania 4'de Andre ile karşılaşma hakkı kazandı. WWF kemeri iki yıl boyunca WrestleMania'da aynı adamlar için kapsanıyordu.

Andre bu sefer 5 dakikalık bu maçı kazandı, ancak bir saniye bile sürmedi, çünkü kemeri direk Ted DiBiase'a verdi. Hogan da bunun üzerine haklı olarak bir turnuva düzenlettirdi ve WWF kemerini kazanmaları için bu turnuva yapıldı. Hogan-Andre ile yine karşılaştı, ancak Double DQ sonucu kemere ikisi de uzanamadı. Randy Savage finale kaldı, Hogan hemen onun yanına geçti ve Ted DiBiase'ı yenmesini sağladı.

The Mega Powers [1988-1989]

Hogan - Savage ile yakın dostluğunu sürdürdü ve bu sırada Ms. Elizabeth de onların menajerliğini yapmaya başladı. Böylece yeni bir takım yaratıldı: Mega Powers adında. Savage, WWF kemerini kazandıktan sonra bunu bir süre kullanmadı ve Mega Bucks, yani Ted DiBiase ve Andre the Giant ile çekişmeye başladı. SummerSlam'de bu maç oldu ve Mega Powers, Mega Bucks'ı yendi.Hogan ve Elizabeth bir süre birlikte takılmaya başladılar. Royal Rumble'da Hogan, Savage'i elemek zorunda kaldı. Arkasından 3 Şubat 1989'da The Main Event'ta Savage ringe geldi ve Hogan'a tokat atıp kaçtı. Hogan daha sonra maçını kazanmasının ardından Savage yine ringe gelip Hogan'a saldırdı. Hogan arka alanda yürürken Savage ona yine girişti ve böylece bu ikili WWF kemerinin de olduğu müthiş bir hikayeye adım attı.

Yeni bir kemer tutuş [1989-1992]

Hogan'ın girdiği ikinci kemer hikayesi de No Holds Barred filminden sonra başladı. Bu arada filmde Hogan, Tom Lister, Jr. adında bir yıldızla başrol oynadı ve Zeus adını canlandıran karakter ile birlikte SummerSlam'den önce No Holds Barred adındaki PPV'de savaştı. Zeus, Randy Savage ile takım oldu. Hogan da Brutus Beefcake adında bir güreşçi aldı ve Zeus-Savage'i yendiler, bu hikaye de böylece son buldu. SummerSlam'de de aynı maç gerçekleşmek zorunda kaldı, ancak hiç önemi yoktu, çünkü Hogan ve Brutus yeniden kazandı.

Arkasından Hulk Hogan, Royal Rumble 1990'a katıldı ve buradan galibiyet ile ayrıldı! Kendisi Intercontinental şampiyonu Ultimate Warrior ile birlikte WrestleMania'da maça çıktı. Kendi kemerini korurken, aynı zamanda Ultimate Warrior'ın kemerini almaya çalışıyordu. Ancak sadece kendi kemerini koruyabildi.

Hogan, 470 kiloluk Earthquake ile hikayeye girdi ve The Brother Love Show'una katıldı. (Not: Hogan, Ultimate Warrior maçında hafif bir sakatlık yaşamış, özürlü Vikipedi bunu sonra belirtiyor) Hogan, WrestleMania'da IC kemerini kaybetti Ultimate Warrior maçında sakatlnamıştı ve şimdi bir hikayeye girmek için zorluk çekiyordu. Bu sırada da SummerSlam 1990'a kadar ringlerden uzak kaldı. Dönüşünde Earthquake ile serisel maçlara başladı. Hogan o sırada "The Immortal" lakabını aldı. Royal Rumble 1991'e katıldı ve bunu da kazanarak üst üste 2 Rumble kazanan tek güreşçi oldu!

WrestleMania 7'de Hogan, Sgt. Slaughter ile WWF kemer maçına çıktı ve onu yenmeyi başardı. Kemerini hala koruyordu, bununla birlikte Royal Rumble'ı 2 yıl üst üste kazandı. Böyle bir güreşçi dünyaya gelmedi. Hogan, Ric FLair'in NWA kemeri için çekişmeye girecekti ki Survivor Series'te Undertaker'a WWF kemerini kaybetti! 6 gün sonra başka bir şovda Undertaker ile karşılaşan Hogan, kemeri rahatça geri almayı başardı.WWF kemeri için Royal Rumble 1992'de de bir maç gerçekleşti. Ancak bu sırada Sid Justice return yaptı ve Hogan'ı eledi. Sona Ric Flair'la kalan Sid, ona elenince kemeri kazanan Flair oldu ve Rumble'ı dak azanmış sayıldı. Hogan ve Sid takım oldular bunun üzerine. Undertaker ve Flair'a karşı SNME 92'de bir maça çıktılar ve uyumsuzlukları yüzünden kaybettiler. WrestleMania 8'de Hogan - Sid maçı gerçekleşti ve Hogan, diskalifiye ile Sid'i yendi. Sid'in menajeri Harvey Wippleman'ın hataları yüzünden Hogan galip gelmişti.

Aynı gece Papa Shango tarafından saldırıya uğrayan Hogan, Ultimate Warrior'ın da dönüşü ile ikilinin arasında kaldı ve sakatlanmış gibi gösterildi. Dr. George Zahorian, Pennsylvania Satate Athletic Commision'a aldırdığı Hogan'da steroid olduğunu söyleyince Hogan bir süre WWF'ten uzak kaldı.

Dönüşü ve gidişi [1993-1994]

Hulk Hogan, Ocak 1993'te WWF'e geri döndü ve dönüşünde Brutus Beefcake'in Money Inc'le olan maçında Ted DiBiase ve I.R.S.'e saldırdı. The Mega-Maniacs böylece kurulmuş oldu. WrestleMania 9'dan önceki hafta Hogan ve Beefcake, Money Inc'le WWF takım kemerleri için karşılaştılar ve diskalifiye olarak kaybettiler. Hogan arkasından Yokozuna ile karşılaştı. Yokozuna, ondan önckei maçta Bret Hart'ı yenip kemerini korumuştu, ancak Hogan onu yendi ve kemerin yeni sahibi oldu. King of the Ring 1993'te Hogan, eski şampiyon Yokozuna ile karşılaştı ve Yokozuna onu Fuji yardımı ile yendi.

Hogan daha sonra Vince McMahon ile streodi sorununu yeniden yaşamaya başladı ve 1976'da da streoid kullandığı ortaya çıktı. Bu sebeple WWF'den ayrılmak zorunda kaldı.

World Championship Wrestling [1994-2000]

Erken dönem [1994-1996]

Hogan, 1993'ün yaz ayında WWF'den ayrıldı ve birkaç ay sonra, Haziran 1994'de Ted Turner'ın sahip olduğu WCW'e geçme kararı aldı. Hogan henüz debut maçını yaptığı Bash at the Beach'te Flair'i yendi ve WCW World Heavyweight şampiyonu oldu! Hogan arkasından bu kemeri Flair'a karşı tekrar korudu. The Butcher ile, yani eski partneri Bruts Beefcake ile karşılaşıp onu da 4 dakikada alt etti. Vader ve Dungeon of Doom'u da yenen Hogan'ın ilk ciddi rakibi Halloween Havoc 1995'deki rakibi The Giant, yani Big Show oldu. Giant'ı DQ sonucu yenen Hogan, bu sonuç karşısında kemerini korusa da kurallar gereği kemer boşta ilan edildi.

Hogan 1996 yılının başlarında Giant ile hikayeye girdi ve Alliance to End Hulkamania gerçekleşti. Bir süre WCW programlarından uzak kalan Hogan, Bash at the Beach'te döndü.

New World Order [1996-1998]Bash at the Beach 1996'daki 6 kişilik takım maçında Hogan, Kevin Nash ve Scott Hall ile takım oldu ve Randy Savage - Sting - Lex Luger'ı 16 dakikalık maçta yenmeyi başardılar. Randy Savage'e saldırması sonucu heel olan Hogan, maçtan sonra çok iyi anlaştığı Nash ve Scott'un elini kaldırdı. Arkasından da red'n'yellow'a bir son verdi ve siyah ve yaz giyinmeye başladı, adı da artık Hulk Hogan değil, Hollywood Hogan'dı. Evet, yanlış duymadınız! Hogan'ın en kötü dönemi olan nWo dönemine geldi sıra!

Hogan, Hog Wild'de The Giant ile karşılaştı ve onu yenip 2.kez WCW World Heavyweight kemerinin sahibi oldu. Bu sırada maçta The Giant'ı boyadıkları sprey ile üstüne nWo yazdılar. Kemere dahi nWo yazdılar sprey ile ve bu kemeri "nWo title" olarak tanıttılar. Hogan arkasından Lex Luger ile çekişmeye başladı. Bash at the Beach'te Luger ve Giant, Hogan ve Dennis Rodman'a karşı takım maçına çıkıp Hogan'ın takımını yendi.

4 Ağustos 1997'deki Nitro programında Hogan, Lex Luger ile karşılaştı ve submission sonucu pes edip kemeri kaybetti. 5 gün sonrasındaki Road Wild'de Luger'ı yine yendi ve kemerin 3.kez sahibi oldu. Hogan Starrcade'de Sting ile karşılaştı ve kemeri onun beline taktı. WCW'nin yeni yıldızı Bret Hart bu sırada WCW'e adım basarken Sting de Hogan ile çekişiyordu. Sting kemerini bir kez daha korudu ve SuperBrawl 8'de sonunda Hogan ile karşılaştı. Hogan'ı yeniden yenen Sting, kemeri korumayı başardı.

Hogan, eski arkadaşı Randy Savage ile SuperBrawl'daki maçından sonra karşılaştı ve Savage spreyi alıp Hogan'a nWo yazdı. Ardından Unsensored'da steel cage maçına çıktılar Savage ile ve no contett sonuçlandı. Savage ardından Spring Stampede'de Sting ile karşılaştı. Hogan ise Nash ile takım oldu ve Piper - Giant'a karşı ilk kez bir Bat maçına çıktı. Bu maçı kazandıktan sonra Savage'in de şampiyon oldğunu öğrenen Hogan, hemen kemeri almak için çabalara girdi. Hogan kemeri no disqualification maçında kazandı ve 4.kez WCW şampiyonluğu yaşadı. Arkasından WCW United States Champion Bill Goldberg ile karşılaştı ve onu da yendi. Bu maç yarım kalmadı, ikinci kez oynadılar ve Goldberg bu sefer Hogan'ı yenip kemeri kazandı.

Hogan, 1998 yılında dalgasına maçlara çıkıyordu. Dennis Rodman ile ikinci kez takım oldu ve D.D.P. & Karl Malone'a karşı Bash at the Beach'te maça çıktı. Bu maçı kazandıktan sonra Road Wild'e çıktı ve yine kazandı. Kendisi daha sonra Eric Bischoff ile takım oldu ve Page ve Jay Leno'ya yenildiler. Hogan, Ultimate Warrior ile Halloween Havoc'ta karşılaştı ve onu çelik sandalye ile indirip maçı kazandı. Arkasından Hulk Hogan bir süre ortalıkta gözükmedi.

Dönüşü 4 Ocak 1999'daki Nitro programında oldu ve Kevin Nash, WCW kemerini kazanırken onun yanındaydı. Arkasından da kendisi The Fingerpoke of Doom ile karşılaşıp 5.kez WCW kemerini aldı. Bu sırada Kevin Nash'le de arası bozuldu ve nWo Hollywood ve nWo Wolfpac olmak üzere ikiye bölündü grup. Aynı zamanda Bill Goldberg ve Four Horsemen'le de hikayeye girdiler.

Kendi oluşumu, Vince Russo ile anlaşmazlığı ve WCW'nin iflası [1999-2000]Flair'la girdiği hikaye Mart 1999'daki Uncensored'da kemeri kaybetmesi ile devam etti. Kevin Nash kemeri yeniden aldı ve böylece Hogan'la hikayesi zevkli bir hal aldı. Hogan'la kariyer bitirme maçına gittiler ve Hogan kemeri kazandı. Hogan kemerini Haziran ayında tekrardan korudu ve bir hafta sonra Nitro'da Flair'a kaptırdı. Ortalıkta 2 hafta gözükmemesininin ardından açıklama yapan Hogan, Flair'la hesabının bitmediğini söyledi.

Bunun üzerine Flair, Hogan'la yine karşılaştı ve sonuç no contest oldu. Flair ardından kemeri Randy Savage'e kaptırdı ve Hogan, Temmuz'un son hafta Savage'i yenip kemeri kazandı. Bu sefer de Hogan'ın belası Sting oldu ve Eylül 1999'da yapılan Fall Brawl'da DDT yaparak Hogan'ı yendi ve kemerin yeni sahibi oldu.

Hogan arkasından 9 Temmuz 2000'de Jeff Jarrett'la karşılaştı. Maçın ne olacağı belliydi, ancak Vince Russo, hikayeyi değiştirdi ve Hogan'a söylemedi. Jeff Jarrett bilerek kendini yere atıp tuş oldu, böylece kemer ona gidince Vince Russo kemerin işinin artık bittiğini söyledi. WCW'nin artık yeni bir kemeri olabilirdi ve NWA ile anlaşabilirlerdi. Ancak Hogan bunu kabullenemedi ve WCW kemerini aldığı gibi WCW'den ayrılırken de son söz olarak Vince Russo'nun kalleşlik yaptığını söyledi.

World Wrestling Federation / World Wrestling Entertainment [2002-2003]

Hollywood Hogan ve Undisputed Şampiyonluğu [2002]

No Way Out 2002'de Hogan'ın dönüşü ile birlikte Scott Hall ve Kevin Nash de buradalardı ve orjinal nWo kendi benliğini bulmuştu. Rock ve Austin arasında Undisputed kemer maçı vardı ve şampiyon Jericho'ya karşı triple threat maçına çıktılar o gece. Ve nWo, Austin ve Rock ile feuda girmeyi tercih etti. WrestleMania 18'de 16 dakika süren maçta The Rock, Hogan'ı yenerken, 10 dakika süren maçta Austin, Scott Hall'ı mağlup etti. Maçtan sonra Hogan, Rock'a birkaç hafta sonra söz verdi ve Hulk Kuralları çerçevesinde maç yapacağız dedi.

Hogan'ın 12 yıllık kuralları WrestleMania 8'de işe yaramamıştı belki, ancak Triple H'le Backlash'ta Undisputed kemer maçına çıktı ve onu yenmeyi başardı. Hogan bu başarısız ile WWE'de Undisputed kemerini de kazanmış oldu. Arkasından Judgment Day'de Undertakr ile karşılaştı, ona yenilmekten başka çaresi kalmamıştı. 6 Haziran'da Number One Contender maçları düzenlendi ve Triple H ile karşılaşan Hogan galip gelemeyip elendi. King of the Ring'e de katılan Hogan, burada Kurt Angle'la kapıştı. 12 dakika süren maçı Ankle Lock sonucu pes ederek Hogan kaybetti.

4 Temmuz 2002'deki SmackDown programında Edge ile takım olan Hogan, Billy ve Chuck'ı yenip WWE Tag Team kemerlerini ilk kez kazandı. Ardından Amerikan payrağı eşliğinde agalibiyetini kutladı ve bir sonraki hafta "Real American" müziği ile ringe geldi. Kemerleri ilk olarak The Un-Americans üyeleri Lance Storm ve Christian'ı Vengeance'de yenerek korudular. Brock Lesnar'la Ağustos 2002'de karşılaşan Hogan ona yenildi. Arkasından No Way Out'ta The Rock ile maça çıktı ve ona kaybetti. Arkasından WrestleMania 19'da Vince McMahon'ı yendi. Ve Hulk Hogan olarak devam etmeye başladı, çünkü "Hollywood" adını artık kullanmıyordu.

Mr. America! [2003]Hulk Hogan, artık Mr. America olarak güreşmeye başladı, yeni bir maske ile ringe geliyordu. Hogan'ın Real American müziği de işe yaradı böylece ve Mr. America ile gerçek bir Amerikalının nasıl olacağını öğretiyordu. WrestleMania 19'da McMahon'ı yenmişti bildiğiniz gibi, o maçta da zaten ışıl ışıl bir Hogan çıktı karşımıza. SmackDown'daki Piper's Pit'e katıld Hogan ve Amerikalılara ülkeyi korumak için ders verdi.

Ardından bu karakter pek iş görmedi ve 26 Haziran'daki SmackDown'da Big Show ve Shelton-Haas'a karşı Lesnar-Angle'ın yanında kaldı ve takımın kaybetmesini sağladı. Bir sonraki hafta Hogan yeni bir takım yaratmak istedi, ancak bir sonraki hafta, 3 Temmuz'da Vince McMahon onun maskesini çıkardı. Mr. America'nın Hulk Hogan olduğunu öğrendiğini an "You're Fired" dedi ve onu kovdu! Mr. America gimmicki buraya kadar devam etmişti ve kontratı 2003 yılında biten Hogan, WWE'den ayrıldı.

WWE'deki kısa dönemi [2005-2009]

Hulk Hogan, WrestleMania 21'de kendini gösterdi ve WWE programında Hall of Fame'ye alındığı anons edildi. Kendisini Sylvester Stallone anons etti. Hogan, WrestleMania 21'de Eugene-Muhammad Hassan-Daivari 3'lüsünün arasında çıkan tartışmada dayak yiyen Eugene'ı kurtarmak için ringe gelip bu ikiliye saldırdı. Bu sırada herkes ona "One More Match" (Bir maç daha) diyordu.

Bir sonraki akşam Raw'a çıkan Hogan, Hassan ve Daivari'ye karşı Shawn Michaels ile maça çıktı ve bu maç gerçekten çok küçük gibi görünse de Real American'ın hala güreşebildiğini gösteren bir maçtı. Backlash 2005 için yeniden aynı maç ayarlandı. Hassan ve Daivari, Hogan ve Michaels'a karşı takım maçına çıktılar, ancak maçı kazanmalarına ihtimal vermiyordu kimse ve Hogan-Michaels ikilisi kazandı.

Hogan, 4 Temmuz'daki Raw'da Carlito'nun talk-show programına özel konuk olarak katıldı ve Carlito's Cabana'da çıkıt. Carlito, Hogan'ın kızı Brooke Hogan'ı çok seksi bulduğunu falan söyleyince olan oldu ve Hogan, Carlito'ya girişti. Ardından WWE böyle bir hikaye yaratma kararı aldı. Bu hikayeden önce Michaels ve Hogan, Brooke Hogan'a asılan bir başka isim Angle'ı ve Carlito'yu takım maçında yendiler.Michaels, maçın ardından Hogan'a bir Sweet Chin Music vurdu, arkasından da Piper's Pit'e çıktı ve Hogan'la maç yapmak istediğini söyledi. Legend vs. Icon maçı, SummerSlam'de oldu ve SummerSlam'in posterinde bu iki isim çıktı. Hogan, 21 dakikanın sonunda kalan 24 saniyede Michaels'ı tuş etmeyi başardı ve maçtan sonra da dostçul bir şekilde Michaels'la tokalaştı.

WrestleMania 22'de arkadaşı ve eski anonsçu Gene Okerlund'ı Hall of Fame'ye anons etti.

Hogan, 15 Temmuz 2006'daki Saturday Night's Main Event programında tekrar ekranlara geri döndü. Kızı Brooke ile ringe gelen Hogan'ın yanına Randy Orton geldi ve elindeki gülü Hogan'a verdi ve kendisinin de bir Hulkamaniacı olduğunu söyledi. Orton, Hogan'a SummerSlam'de maç yapma isteği götürdü ve Hogan kabul etti. Daha sonra arka alanda Brooke Hogan'la samimi bir şekilde diyalogda olan Orton, Hulk Hogan'ın arabası üstüne RKO çekti Hogan'a!

Bu hikaye iyice nefis bir hal aldı ve SummerSlam'deki müthiş maçı Hulk Hogan kazandı. Ardından 15th Anniversary on Raw şovunda Hogan yeniden ringe geldi ve Hornswoggle'ın Khali ile olan maçında Khali'yi Hulkamania modunda etkisiz hale getirdi.Hulk Hogan arkasından Hogan's Celebrity Championship Wrestling'i kurdu ve buraya ünlü sanatçılar-aktörler geliyordu. Prodüktörlüğü Hogan ve Bischoff üstlenmişti bu eğlence programınının ve 6 Aralık 2008'da Dennis Rodman'ın kazanması ile son buldu. Ne zaman devam eder, nasıl şekilde devam eder, gelen haberler arasında bir bilgi yok.

TV ve Film Projeleri

- Rocky III [1982]
- No Holds Barred [1989]
- Saburban Commando [1991]
- Mr. Nanny [1993]
- Santa with Muscles [1996]
- 3 Ninjas: High Noon at Mega Mountain [1998]
- Shadow Warriors: Assault on Devil's Island
- Shadow Warriors: Hunt for the Death Merchant
- Kids Against Crime vb.

Hogan hakkında

- Hogan, 10 Temmuz 2005'te Hogan Knows Best adlı bir programa katıldı. Burada karısı Linda ve çocukları Brooke ve Nick ile birlikte yaşamlarını anlatıyorlar.
- Hogan'ın kızı Brooke Hogan, R&B ve Pop sanatçısı.
- Hogan, Bloomington, Minnesota'da Pastamania adında bir restorant sahibi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
Hulk Hogan
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hulk Hogan Hastanelik Oldu!

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
WWE RPG  :: Eğlence :: Superstar Biyogrofi-
Buraya geçin: