WWE RPG

WWE RPG' Ye Hoşgeldiniz.
 
AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Kurt Angle

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
The Undertaker
Administrator
Administrator


Mesaj Sayısı : 133
Rep : 292

MesajKonu: Kurt Angle   Ptsi Ocak 25, 2010 10:01 am


--------------------------------------------------------------------------------Hakkında Bilgi

Kurt Angle, 9 Aralık 1968 doğumlu Amerikalı profesyonel güreşçi, aktör ve 1996 yılının Olympic gold medalistidir. Güreşe New Japan Pro Wrestling'de başlamıştır ve Total Nonstop Action'da sürdürür kariyerini. Şu anda TNA'de Ağır Siklet Şampiyonudur.

Angle, amatör güreş kariyerine Clarion Üniversite'sinde başlamıştır. Burası Pennsylvania'nın bir kolejidir. Kendisi iki kez National Collegiate Athletic Association 1.ligi şampiyonu olmuştur. 1995 yılındaki dünya şampiyonluk turnuvasını kazanmıştır. 1996 yılındaki Atlanta, Georgia'da yapılan Yaz Olimpiyatlarına katılmıştır ve altın madalya kazanmıştır orada. Arkasından olimpiyatta aldığı altın madalyayı Pittsburgh Steelers takımının (Amerikan futbol takımı) şampiyonluğu ile birlikte kutlamıştır.

Kendisi sonralarında World Wrestling Federation'a gitmiştir. Buraya geldiği tarih 1998 yılı olarak bilinir ve 1998 yılında kontrat imzalamıştır WWF ile. 2000 yılları arasında aldığı büyük bir pushla European şampiyonluğu ve Intercontinental şampiyonluğu gibi başarılar başamıştır. Uzun süre sonra WWF şampiyonluğunu da kariyerine eklemiştir ve, bu başarıyla birlikte 2006 yılının Ağustos ayında kontratı bittiği için kovulmuştur. WWE-F kariyeri boyunca 6 kez WWF/E & WH şampiyonu olmuştur, WCW United States şampiyonu, WWF Intercontinental şampiyonu, WWF European şampiyonu, WWF Hardcore şampiyonu ve WWE Tag Team şampiyonu olmuştr (Benoit ile). 2002 yılındaki King of the Ring turnuvasını kazanmıştır. Ayrıca kendisi Triple Crown ve Grand Slam şampiyonudur. 2007 yılında geldiği TNA'de, 2009 yılının Slammiversary PPV'inde King of the Mountain maçını kazanmıştır.

Her neyse, WWE'den kovulduktan sonra Angle, TNA'e gitmiştir ve burada da aynı anda iki güreşçiyle TNA's Triple Crown şampiyonluğu yaşamıştır. TNA'de gerçek eşi Karen Angle ile birlikte ringlere gelmiştir kendisi ve hala da gelmektedir. Kurt Angle, New Japan Por Wrestling ve Inoki Genome Federation'da bulunmuştur ve eski IWGP Third Belt şampiyonudur. 2007-2009'dan bu yana TNA'de bulunmasına rağmen 3 kez TNA Dünya Ağır Siklet şampiyonu olmuştur. Bu da onun 9. kez şampiyon olmasını sağlamıştır ve 40 yaşında olmasına rağmen 9 şampiyonluk yaşayan bir güreçi olmuştur.

Kurt Angle, 1.78 boyundadır ve 110 kilodur. 40 yaşında ve Pittsburgh, Pennsylvania doğumlu bir güreşçidir. Amatör kariyerine 1992 yılında, profesyonel güreşe 1999 yılında başlamıştır. Kendisini Dave Schultz, Dory Funk, Jr. ve TOm Prichard çalıştırmıştır. Angle, Olympic Slam'i ve Ankle Lock'u finisher olarak kullanır. 2000 yılında da Crossface Chickenwing'i finisher olarak kullanmıştır. Angle, WWF ve NJPW'de The American Hero olarak gösterilmiştir. WWF-E ve TNA'de hala The Olympic Gold Metalist olarak bilinir. WWF'de Olympic Hero olarak tanınır. WWE'de Wrestling Machine adını almıştır.

Şu anki lakabı The Olympic Gold Metalist'tir. Angle ringe gelirken WWF'de Medal şarkısını, WWE'de I Don't Suck şarkısını ve Medal şarkısının remixini, TNA'de My Quest'i ve şimdilerde Gold Metal şarkısını duyarız. Angle, 2003 yılında en iyi dönüşü yapmıştır. 2000 yılındaki Triple H feudu, en iyi feud seçilmiştir. 2003 yılındaki Brock Lesnar hikayesi de en iyi hikaye seçilmiştir. Samoa Joe ile olan 2007 yılındaki hikayesi de en iyi hikaye seçilmitşir 2007 yılında. 2003 yılında Brock Lesnar ile 16 Eylül'de yaptığı 60 dakikalık Iron Man maçı en iyi maç seçilmiştir.

2005 yılında Shawn Michaels ile WrestleMania 21'in en güzel maçına çıkmıştır ve bu maç en iyi maç olmuştur. 2003 yılının en popüler güreşçisi seçilmiştir, 2003 yılının güreşçisi ve 2001 yılının en iyisi olmuştur. Ayrıca kendisi 2008 yılında da en iyi 2.güreşçi olmuştur. TNA'de kısa bir zamandır bulunmasına rağmen aynı anda TNA World Title, TNA World Tag Team Title ve X Division kemerlerini aynı anda bulundurarak tarihe geçmiş ve 2 kez Triple Crown şampiyonu olmuştur. Kendisine 2000 yılında verilen gimmick en iyi gimmick olmuştur. 2002 yılında en teknik güreşçi olmuştur. 2002 yılında Benoit ile takım olup Rey ve Edge'e karşı çıktığı No Mercy 2002'deki maç en iyi maç olmuştur. 2004 yılında da WON Hall of Fame'e girmiştir.

[b9Amatör Kariyeri


Angle, güreşe 6 yaşında başlayan bir isimdir. İlk olarak Mt.Lebanon lisesinde futbol ve güreş şampiyonu olmuştur. Kendisi Mt.Lebanon'da güreşte yenilmezlik ünvanı aldıktan sonra yavaş yavaş büyümeye başlamıştır ve 1987 yılında küçük Angle, Pennsylvania State Wrestling şampiyonu olmuştur.

Angle, Clarion Üniversite'sine başladıktan sonra amatör seviyesinde güreşmekteydi ve buna rağmen iki kez National Collegiate Athletic Association lig 1 şampiyonu oldu. 1991 yılında aldı bu iki şampiyonluğu da. 2 kez de USA Senior Freestyle şampiyonu olurken 1988'de International Federation of Associated Wrestling Styles Junior World Freestyle şampiyonu oldu. (Lanet olsun böyle isme dediniz biliyorum, ama adım Hıdır, elimden gelen budur.)

Sonrasında Angle, 1995 yılında Atlanta, Georgia'daki dünya şampiyonluğuna gitmiştir ve burada 1996 Yaz Olimpiyatları'na katılmıştır. Dave Schultz onu Pennsylvanian Foxcatcher klübünde çalıştırmıştır. Angle, bir röportajında her gün Schultz ile çalıştığın ve günde 8-10 saat arası çalıştıklarını söylemiştir. 1996 yılının Ocak ayında Angle John Eleuthere du Pont klübüyle anlaşmıştır, ancak burada yaşadığı başarılar onu pek de tatmin etmemiştir.

Anlgle, 1996 yılındaki Olympic Trials'a katılmıştır. Burada sakatlanmıştır ve 5 aylık bir tedaviden geçirildikten sonra dönüş yapmıştır. Kendisini artık tüm dünya tanıyordur ve 1995 yılında 100 kiloda Chattanooga'da düzenlenen Dünya Kupası'nda Gümüş madalya almıştır. Aynı Dünya Kapası sürerken Moskova, Rusya'da da 1992 yılında Bronz madalya sahibi olmuştur. Dünya Şampiyonluğu'nda aldığı en önemli madalya da 1995 yılındaki Atlanta, US'da 100 kilodaki altın madalyasıdır.Angle, 1996 yılında 100 kiloda son olarak Atlanta'da altın madalya almıştır ve bir süre boyunca ağır siklette 90-100 kiloda güreşmeye başlamıştır. İranlı Abbas Jadidi'yi yenen Angle, onu 8 dakikada yenmeyi başarmıştır. Daha sonraki rövanşta ise 46 saniye sürmüşür Angle'ın galip gelmesi.

Devam eden kariyerine Angle, hiçbir şekilde Indylere çıkmadan direk World Wrestling Federation ile sözleşme imzalamıştır.

Profesyonel Kariyeri ve WWF

Angle, WWF'e giriş yapmadan önce ECW'de çıkmıştır ve 26 Ekim 1996'da Shane Douglas'ı yenerek başlamıştır buraya. Ardından Taz ve Little Guido arasındaki maçta spikerlik yapmıştır, ancak Raven ve The Sandman'ın saldırısına uğraşmıştır. Angle bir süre burada işe yaramayınca ECW sahibi Paul Heyman tarafından buradan WWF'e gönderilmiştir. Angle bu arada 1997 yılında sportscaster olarak çalışmaya başlamıştır. WPGH-TV'de sport kanalında çalıştıktan sonra WWF ile anlaşmıştır.

1998-2000

Ekim 1998'de WWF ile 8 yıllık bir kontrat imzalayan Angle, burada ilk olarak PPW'e gönderilmiştir ve Memphis,Tennesseeli olarak tanıtılmıştır. Daha sonra WWF televizyonlarına ilk olarak Sunday Night Heat'ta çıkmıştır ve Tiger Ali Singh'i yenmiştir. Ayrıca Angle ringe Amerikan bayrağıyla gelmiştir. Angle, WWF'deki ilk dark maçını da 11 Nisan 1999'da Brian Christopher'ı yenerek yapmıştır. Kendisi bir süre daha house show ve dark maçlarında bulunmuştur.

Angle'ın haftalar sonra ring debutunu yaptığı hafta 14 Kasım 1999'daki Survivor Series'te Shawn Stasiak'ı yenerek olmuştur. Pushunu alıp haftalar boyunca undefeated (yenilmez) olarak gezen Angle, Royal Rumble'da Tazz'a yenilmiştir. Angle'ın televziyon karakteri de "Amerikan Kahramanı" olarak bilinirdi, yani gimmick (karakter) buydu. 1996 yılında kazandığı Yaz Olimpiyatlarındaki altın madalya ile ringlere gelmeye başladı Angle bir süre boyunca. "Intensity, Integrity vve Intelligence" sözü de onun ünlü sözüydü. Kendisini yoğun, dürüst ve akıllı bulduğu için bunu söylüyordu hep. (Yani sözün anlamı bu) Angle ringlere heel (kötü karakter) olarak başladı. European şampiyonluğu ve Intercontinental şampiyonluğunu Şubat 2002'de yaşayan bir efsane oldu. Euroopean kemerini WrestleMania 20'de Chris Benoit ve Jericho'ya karşı koruyacaktı, ancak maçı Benoit kazandı.

2000 yılında Angle, Edge ve Christian Team ECK adında bir stable kurdu ve Too Cool ve Rikishi ile feuda girdi. Angle, King of the Ring turnuvasında Rikishi ile finale çıktı ve onu yenerek KOTR şampiyonu oldu. Kendisi daha sonra Triple H ile feuda (düşmanlık) girdi. Angle, HHH ve HHH'nin eşi Stephanie bu hikayedeydi. Stephania'in HHH'e döndüğü Unforgiven şovunda Angle, Triple H'e yenildi. Ardından Triple H'in kemerin boşta edilmesiyle birlikte Angle, Rock ile No Mercy'de karşılaştı. Angle maçı kazandı ve ilk dünya şampiyonluğunu yaşadı. Survivor Series'te Undertaker'ı yendi ve kemerini korudu. Ardından Austin, Rock, Undertaker, Rikishi ve Triple H'in bulunduğu Hell in a Cell maçına girip Armageddon 2002'de de kemerini korudu.

2001-2002

Angle, WWF kemerini 4 ay sonra The Rock'a No Way Out 2001'de kaybetti. Ardından Benoit ile feuda girdi ve WrestleMania 17'de Benoit'i yendi, ancak Backlash'ta yapılan aşırı submission maçında Benoit onu yendi. Arkasından Angle, Benoit ile Judgment Day'de two out of three falls maçına gitti. Yeniden Benoit'i yendi, hem de Angle Slam ile. Ayrıca maçta Ankle Lock hareketini de kullandı. Angle, sonralarda üçlü merdiven maçına gitti ve Edge ve Christian yardımıyla maçı kazandı.

WCW ve ECW'nin eski The Alliance hikayesi, WWF'e 2001 yılında döndü, Angle da bu hikayeye WWF Şampyionu Steve Austin'e sataşarak başladı, ancak hikayenin yeni bir adı vardı: Invasion. (Invasion, istila demektir.) Angle ve Austin, yanlarına 5 kişi alıp kapıştılar, ancak The Alliance maçı kazandı. Austin ve Angle, takımın başı oldular ve Team WWF, Team Alliance'a karşı çıktı. Austin, maç esnasında The Alliance'e geçti ve maçı kaybettiler. Maç bittikten sonra Angle bir de Stone Cold Stunner yedi. Angle sonrasında WCW World Heavyweight şampiyonluğu, WCW United States şampiyonuğu ve Hardocre şammpiyonluğu yaşadı, bunların hepsini The Alliance üyelerini yenerek aldı, ama sonradan kaptırdı.

Kendisi SummerSlam'de Austin'i yenip şampiyon oldu, ikinci maç da Unforgiven da oldu ve onu da Angle kazandı. 8 Ekim 2001'de WWF Commissioner'ı William Regal'in The Alliance'a girmesiyle hikaye zorlaştı Austin açısından. Vince'i The Alliance döverken Angle ve WWF gelip sandalyelerle giriştiler Alliance'a ve böylece bu hikaye son buldu. Angle'ın da hakkında WCW'e geçicek hikayeleri bitti ve The Rock'ın takımı Team WWF, Survivor Series'te The Alliance ile karşılaştı. Kurt Angle bu maçta varlık gösteremedi ve Team WWF kazandı.

Sonrasında Royal Rumble 2002'daki maça gider, ancak Triple H onu eler. Angle, No Way Out'taki maçı kazanıp WM'a gitti. Ardından WrestleMania'da maça çıkması beklenen Angle'ın Flair tarafından yapılan maçta Triple H'e yenilmesi sonucunda bu hkakı elinden alınır. Angle da Kane ile maç yapar WM 18'de ve o maçı kazanır.

Mart 2002'de SmackDown adında bir brand kuruldu ve Vince ile Flair, RAW-SD'i paylaştı. SD'nin sahibi Vince, Kurt Angle'ı Rock'tan sonra seçti SmackDown'a böylece Angle, SD'ın bir güreşçisi oldu. Arkasından da SD'da başlar başlamaz Edge ile bir çekişmeye girdi. Backlash'a gittiler ve Angle maçı rahat bir şekilde kazandı. Judgment Day için de "hair versus hair" yani, kaybedenin saçının kesileceği bir maça gittiler. Edge bu maçı kazandı. Maçtan sonra Angle kaçsa da Edge "you are bald!" dedi, yani Angle'ın artık kel olduğunu söyledi. Angle kaçmaya çalışsa da Edge onu yakalayıp bayılttı ve saçlarını kesti. İlerleyen haftalarda Angle'ın saçının olduğunu gören Hollywood Hogan, bu saçın peruk olduğunu söyleyip çıkardı. King of the Ring'de böylece bir hikaye duyarlandı ve Angle maçı Hogan'a Ankle Lock yapıp kazandı.

Ekim 2002'de Angle, 4. WWE Grand Slam şampiyonu oldu. WWE Tag Team şampiyonluğunu Chris Benpit ile yaşadı. Edge ve Rey'i yenince bu başarıya sahip oldu. Ardından Armageddon 2002'de Big Show'u Brcok Lesnar yardımıyla yendi ve WWE şampyinou oldu. Angle daha sonra Paul Heyman'i kendine menajer yapmıştır ve bu sayede Brock Lesnar ile feuda 2003 yılında başlamıştır.

2003-2004

Brock Lesnar, Royal Rumble'daki maçı kazanıp Angle ile karşılaşmaya hak kazandı. Royal Rumble 2003'de Angle da Benoit'i yenip kemerini korumuştu. WrestleMania 19'daki maç ayarlandı, ancak WWE bu maçı WM'dan önceki SmackDown'da yapacaktı ve Angle-Lesnar kemer için maça çıkacaktı. Maç oldu, ancak Kurt Angle yerine başka bir adam maça geldi. Lesnar bunun farkına varamayıp F-5 ile rakibini tuş ettiği zaman Angle geldi ve Lesnar'ı yendi. WrestleMania'da bu maç oldu. Bu maçı izlemişimdir, Lesnar üst iplerden SSP ıskalasa bile F-5'i vurup kemeri kazandı. Maçtan sonra Angle, Lesnar'ın kalkmasına yardımcı oldu ve böylece iki adam dost oldular.

11 Nisan 2003'de Angle, Dr. Hai-Dong Jho tarafından boynundan ameliyat oluyor. 3 ay boyunca gözükememiştir ortalıkta. Dönüşü Temmuz ayında gerçekleşti. Kısa bir dönüş sonrasında Angle, iyi adam oldu, Lesnar'la çekişti. WWE kemeri için Vengeance'de karşılaştılar, Angle bu maçı kazanıp şampiyon oldu. Arkasından da SummerSlam'de Lesnar'ı yendi. Arkasından Survivor Series'te Team Angle vs. Team Lesnar maçı oldu. Maçı Team Angle kazandı.

Angle daha sonralarda Eddie Guerrero ile çekişmeye girdi. NWO'da Guerrero, Lesnar'ı yenip yeni WWE şampiyonu olurken, Angle da kemer için bir numaralı adam oldu. Angle bu sayede Guerrero çekişmesinde heel turn (kötü adama dönüş) geçirdi ve WrestleMania XX'de Guerrero ile karşılaştı, ancak maçı kaybetti. Ardından boynundaki problem yine kendini gösterdi. Kendisi SmackDown'ın GM olur sakat olduğu için. Guerrero'nun The Great American Bash 2004'de JBL'e Texas Bull Rope maçında kaybetmesini sağlar. Arkasından da Vince onun general menagerlığını geri alır.

Kasım 2004'de Kurt Angle, "Open Invitational" başlatır ve her şov bir seyirciyi yener. Daha sonra Royal Rumble 2005'te JBL ve Big Show'a karşı WWE kemeri için maça çıkar ancak başaramaz maçı kazanmayı. Royal Rumble'a kadar katılır Angle ve Michaels'ın kendisini elemesi sonucu hikayeye girer onunla. Angle ve Michaels, WrestleMania 21'de muhteşem bir maçta karşılaşır, (forumda var bu şov) onu Ankle Lock ile pes ettirir. Angle ardından RAW'a draft olur. Vengeance'de Michaels'la karşılaşıp ona yenilir.

Ardından Angle, Open Invitational programlarının birinde Eugene'a kaybeder ve madalyasını alır Eugene onun. SummerSlam 2005'deki maçta Angle maçı kazanır, (nostaljikde vardı maç, tek olarak) ve maçtan sonra madalyasını Burth Heinen taktim eder. Unforgiven 2005'de Cena ile maça çıkar, WWE kemeri için, ancak diskkalifiye ile kazanır. Taboo Tuesday 2005'de Angle, Cena ve Michaels'ı da yenemez. Survivor Series'te Cena ile yeniden karşılaşan Angle, buradan da galip ayrılamayınca 2005 zehir olur.

2006 yılının başında, New Year's Revolution'daki elimination chambera katılır. Cena maçı kazanan isim olur. Angle, Batista'nın WH kemeri için çekişmeye girer. Batista sakatlanınca 20 kişilik bir battle royal olur. Angle maça en son gelen isim olur ve maçı kazanıp kemeri alır. Royal Rumble 2006'da Henry'i, No Way Out'ta Undertaker'ı yenen Angle, WrestleMania 22'ye Royal Rumble'dan gelen Rey ve number one contender Orton ile karşılaşır, Rey, Orton'ı tuş edip kemeri kazanır.

WrestleMania'nın ardından Angle, Orton'a senin yüzünden kemeri kaybettip der ve ona saldırmaya başlar. Angle, Orton ile King of the Ring turnuvasında yener. Orton bu maçtan sonraki arka alanda yaşadığı olay yüzünden 60 gün ceza aldı. Angle da ardından ECW'e geçti. Angle, ECW-WWE battle royalinde Big Show'un yardımıyla maç kazandırdı ECW'e. Arkasından Orton dönünce ECW Onne Night Stand'de onu yendi. 25 Haziran'da Vengeance oldu ve Orton onu yendi. Arkasından Angle, 25 Ağustos 2006 tarihinde WWE tarafından kontratı sonu erdilirince WWE'den ayrılmak zorunda kaldı.

Total Nonstop Action Kariyeri 2006-Günümüz

Angle şk bir haberle TNA No Surrender pay per viewında TNA'e geldiğini açıkladı. Arkasından 19 Ekim 2006'daki Impact'te Angle şova çıktı ve NWA kemerinin sahibi Jeff'in kemerini çalan Joe'ya ringde kafa attı. Jeff de gelip kemeri onlardan aldı. Sting ve Jeff, Bounf for Glory'de maça çıktılar ve Angle maçta özel hakemdi. Sting maçı yendi ve TNA'in yeni şampiyonu olmayı başardı.

Angle ardından 16 Kasım'daki Impact'te adam gibi maç yaparak debutunu yaptı. Abyss'i ankle lock ile pes ettirip maçı kazandı. Joe gelip Angle'a saldırdı maçta. Ardından Genesis'te hikaye oldu bu böylece ve Angle, Joe'ya da ankle lock bağlayıp kazandı. Turning Point'te de Joe, Angle'ı yendi ve böylece Angle galip hırsıyla Final Resolution 2007'de Iron Man maçı ayarladı. Angle bu maçı sonunda yendi. O sırada NWA kemeri için şans buldu ve Against All Odds 2007'de Christian Cage ile maça çıktı. Christian, Joe'nun dışarda ring görevlisi olarak çıktığı maçta Angle'ı yenmeyi başardı.

Angle bu sırada New Japan Pro Wrestling'e girdi ve 2007 yılından 2009 yılının 5 Nisan'ına kadar burada kaldı. Bu süre boyunca kaldığı NJPW'de IWGP Third Belt şampiyonluğu yaşadı, 29 Haziran 2007'de rakibini yenerek. Ayrıca Kevin Nash,Chono ve Riki Choshu ile birlikte bir maça çıkıp 4 Ocak 2009'da Sting-Scott-Booker-Jarettt'ı yendiler. Bu NJPW pek önemli geçmedi belki, ama Angle'ın kemer aldığı bir dönemdi.

Angle, 11 Mart 2007'deki Destination X 2007'de Scott Steiner ile çekişmeye girdi. Ve onu Destination X'de yendi. Arkasından da Team Angle ve Team Cage maçı oldu Destination X'de. Kurt Angle, Joe-Rhino-Sting ve Jeff Jarrett'ı yanına aldı. Christian, AJ-Scotty-Abyss ve Tomko'yu aldı. Lethal Lockdown maçını Sting'in tuş bulmasıyla Angle'ın takımı kazandı. Sacrifice'de Christian ile Sting maça çıkma hakkı kazandı. Angle, Sting'in hakkını ele geçirmek için change number one contendera girdi. Ancak Sting bunu kabul etmedi ve maç üçlü bir maç oldu.

Sacrifice'de Sting'i tuş eden Angle, TNA'deki TNA Heavyweight kemerini ilk kez kazandı. Ardından Slammiversary 2007'de AJ Styles-Christian-Joe-Harris'i King of the Mountain maçında yenip kemerini korudu. Arkasından 15 Temmuz 2007'deki Victory Road'a katıldı ve Angle ve Joe, Team 3D'i yendi. Ancak takım kemerleri Joe'da kaldı. Bu yüzden Angle ile olan bağı kesildi. Angle da bu sayede Karen Angle ile bir hikayeye girdi. Karen, sözde Kurt ile ayrılacaktı, ancak Hard Justice'da Angle ve Joe karşılaştı ve Karen, Krut'e yardım edip kazanmasını sağladı. Arkasından Angle X Division ve takım kemerlerini de bu maçta kazanmış sayıldı. TNA'de 3 kemer birden kazanan Angle tarihe geçti.

2007 yılının sonlarına doğru Angle, üç kemerini No Surrender'da korudu. Team Pacman ile Sting'i yanına alıp takım kemerlerini kormak istedi, ancak Sting yüzünden maçı kaybetti. Jay Lethal ile X Division kemer maçına çıkıp ona da yenildi ve ana maçta Abyss'i yenip bu kemeri korumayı başardı. Bound for Glory 2007'de Sting ve Kurt Angle karşılaştı, Sting TNA şampiyonu oldu bu maçı kazanarak. Angle ve Kevin Nash ortak çalışıp Sting'e saldırmaya başladı birkaç hafta. Genesis'te Kurt ve Nash, Sting ve bir partneri olacaktı, Booker T geri dönüşünü yaptı ve Sting'in yanında kalıp maçı kazanmasını sağladı, ancak maçı Styles ve Tomko sayesnde Kurt ve Nash kazandı.

Turning Point 2007'de 6 kişilik bir takım maçında Angle'ın takımı galip geldi. Arkasından Final Resolution 2008'de Angle, Christian'ı yenip kemerini korudu. Bunun arkasından AJ Styles'ı yanına çekmeye çalışan Angle, Christian'ı Against All Odds'da yenip kemerini yeniden korumayı başardı. 14 Şubat 2008'deki Impact'te Kurt Angle, Joe ve Nash'e karşı bir savaşa girdi. Arkasından AJ Styles geldi ve Karen tam düşecekken onu kurtardı. Karen ve Styles, öpüşmesi gerçekleşti o programda. Bu saçma hikayeden bahsetmek istemiyorum, çünkü zevksiz bir hikayeydi herkese göre ve TNA'in çoğu bu aptal Karen Angle - Kurt Angle hikayesine ayrılıyor, reyting düşüyordu. Karen ve Angle boşanmak istediler falan, o sırada Angle kemerini Samoa Joe'ya karşı koruma çabasındaydı Nisan 2008'de, ancak Lockdown'da Joe onu yendi ve senenin hepsini şampiyon geçirme serisini başlattı.

Angle da bu esnada Slammiversary'de Styles'a yenildi. Angle, arkasından Styles ve Christian'a karşı bir takım kurdu ve Team 3D'i yanına aldı. Rhino da Styles'ın yanındaydı ve Victory Road'daki maçı Angle-3D kazandı. Angle, Hard Justice'da last man standing maçına çıktı ve Styles'a kaybetti. Ardından Styles, bir Impact şovunda Angle'ın madalyasını kazandı, Jarett da ringe gelip Angle'a El-Kapong yaptı. Impact şovunda Styles, Angle'ı merdiven maçında yendi. Bunun ardından No Surrender'da Samoa Joe, Angle ve Christian ile karşılaştı. TNA şampiyonu olan Joe bu maçı da yenip kemerini korudu.

Arkasından Jarrett gelip yeniden El-Kapong yaptı, yani gitarını Angle'ın kafasında kırdı. Angle ve Jarett Bound for Glory'de Jarett'a meydan okudu ve Mick Foley'in özel hakem olduğu bu maçı Jarett yeniden El Kapong ile kazandı. Arkasından 23 Ekim 2008'de Angle, resmi oalrak Main Event Mafia'yı kurdu. Booker T ve Nash'i, sonra da Sting'i bu grupta tuttuğunu söyledi. Bu grubun Godfather'ı olarak gösterildi ve o sırada Scott Steiner da bu gruba girmeyi başardı.

Mafia Terör Estiriyor

Angle, Turning Point'te Falls Count Anywhere maçında Abyss'i yendi. Bir sonraki hafta Jeff Jarrett ile yeniden maça çıkmak istedi, ancak Jarrett ona rakip olarak Final Resolution'da Rhino'yu seçti. Angle onu da Foley'in ring görevlisi olduğu maçta yendi. Ardından Rhino ile bir kez daha karşılaşıp onu yendi. Jarrett, Genesis'te Angle ile karşılaştı ve Al Snow yüzünden yenildi. Angle'ın Mafiası da o sıralar TNA Frontline ile feuda girdi. Samoa Joe, AJ, 3D, Rhino, Jay Lethal, Eric Young, The Guns, Consequences Creed ve ODB'e savaş açmak zorunda kaldılar. Angle ve tayfası, yazdığım bütün adamları birer birer def etti. Arkasından Sting ile Angle arasında bir tip olay yaşandı.Sting, face olunca Angle onu yanına çekmek için çabalamadı ve böylece bir hikaye başlatıldı. Destination X'de Jeff Jarrett'ın özel hakem, Foley'in ring dışı görevlisi olduğu maçta Angle, Sting'i yendi. Arkasından Lockdown'da Angle'ın rakibi Mick Foley oldu. Foley, Angle'ı yenip kemeri kazandı. Sacrifice'de Angle-Jeff-Sting-Foley karşılaştılar ve tuş olan kişi bir şeyinden vazgeçecek, kazanan kişi de kemeri alacaktı. Maçı Angle'ı tuş eden Sting kazandı, ama kemeri almadı ve Angle'ın Mafia'daki üstünlüğünü aldı. Godfather oldu yani.

Arkasından Slammiversary'deki King of the Mountain maçına katıldı ve oradaki maçı Samoa Joe'nun yardımıyla alıp yeni TNA World Heavyweight şampiyonu oldu.

[/b]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
Kurt Angle
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
WWE RPG  :: Eğlence :: Superstar Biyogrofi-
Buraya geçin: