WWE RPG

WWE RPG' Ye Hoşgeldiniz.
 
AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 The Big Show

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
The Undertaker
Administrator
Administrator


Mesaj Sayısı : 133
Rep : 292

MesajKonu: The Big Show   Ptsi Ocak 25, 2010 10:00 am

Güreşçi Adı: Paul Wight, Jr.
Doğum Yeri: Aiken, South Carolina [8 Şubat 1972, 37 yaş]
Boy - Kilo: 2.13 m - 220 kg
İlk Maç: 16 Temmuz 1995
Çalıştırıcısı: Larry Sharpe
Başarıları:

o WCW Dünya Ağırsiklet Şampiyonluğu [World Heavyweight Championship] (2 kez)
o WCW Dünya Takım Şampiyonluğu [World Tag Team Championship] (3 kez, Lex Luger (1), Sting (1) ve Scott Hall (1) )
o WCW Dünya Savaşı 3 galibi [WCW World War Winner, 1996]
o ECW Dünya Ağırsiklet Şampiyonluğu [World Heavyweight Championship] [1 kez]
o WWE Takım Şampiyonluğu [WWE Tag Team Championship] [1 kez, Chris Jericho]
o WWE Amerikan Şampiyonluğu [United States Championship] [1 kez]
o WWF/E Şampiyonluğu [2 kez]
o WWF Hardcore Şampiyonluğu [3 kez]
o WWF/E Dünya Takım Şampiyonluğu [World Tag Team Championship] [4 kez, the Undertaker (2), Kane (1) ve Chris Jericho (1) ]
o PWI: Yılın Güreşçisi [Wrestler of the Year, 1996]
o PWI: PWI 500, en iyi 2. güreşçi [Best of 500, 1996]
o WON Awards: En Kötü Güreşçi [Worst Wrestler, 2001-2002]
o WON Awards: Yılın En Kötü Hikayesi [Worst Feud of the Year, 1999 Big Boss Man]

Paul Donald Wight, Jr. ring adı Big Show, the olarak bilinen Amerikalı bir profesyonel güreşçidir. Ayrıca kendisi aktordür. WWE'de Raw brandında çalışmaktadır. WWE'de bulunduğu sürede 5 kez dünya ağırsiklet şampiyonu olurken, WWF/E Şampiyonluğu'nu birer kez kazanmış, WCW Dünya Ağırsiklet Şampiyonluğunu 2 kez, ECW Dünya Ağırsiklet kemerini de 1 kez kazanmıştır. Önemli başarılarından biri de 1996'daki WCW World War 3'ün galibi olmasıdır. Kendisi WWE,WCW ve ECW Şampiyonluğunu yaşamış bir güreşçidir.

Profesyonel Güreş kariyeri

o Kariyerinin öncesinde

Wight, 1994 yılında Jim Strauss'un izinden gidip NFL oyuncusu olmak istedi ve ailesi ile Chicago'ya yerleşti. Futbol oyuncusu olamayacağı için kendisi bir süre profesyonel güreşe merak saldı. Hulk Hogan ile Chicago'daki bir radyo şovunda muhabbet ettiler ve bundan sonrasında Larry Sharpe, onu kendi Monster Factory adlı okulunda 7 ay çalıştırdı. WCW'e de Mart 1995'te giriş yaptı ve ilk olarak WCW Power Plant şovlarına katıldı.

World Championship Wrestling [1995-1999]

Paul Wight, WCW'ye 18 Haziran 1995'te yapılan the Great American Bash'te girdi ve Arn Anderson ve the Renegade maçında Jimmy Hart'ı meşgul etme görevini üstlendi. Bir ay sonra Main Event şovunda Bash at the Beach programında Hulk Hogan ve Gene Okerlund arasındaki röportajda kendini gösterdi ve kendini Wight olrak değil, "the Giant" olarak tanıttı. Andre the Giant'ın oğlu olarak gösterildi ve Hulk Hogan ile hikayeye girdi. Hogan her ne kadar babanı ben öldürmesem dese de Giant bu hikaye ile büyümesi gerektiğinin farkındaydı. The Giant, Dungeon of Doom grubuna katıldı, bu grup Hogan'la hikayesi olan bir gruptu. Hogan, Randy Savage, Lex Luger ve Sting'i yanına alıp Kamala-Zodiac-Shark ve Meng'li Dungeon of Doom'a karşı maça çıktı, maçı Hogan, Zodiac'a chinlock bağlayıp pes ettirince Hulkamaniac'lar kazandı. Maçın ardından The Taskmaster, yani Kevin Sullivan'a saldıran Hogan, bir anda karşısında the Giant'ı buldu ve Giant, Hogan'a girişti.

Ardından the Giant, Hogan'ın kullandığı motorsikleti parçaladı ve sonucunda Hogan ile Halloween Havoc'ta Monster Truck Battle maçına çıkmaya hak kazandı. Ancak maçı Hogan kazandı ve Giant'a karşı kemerini korudu. Bir akşam sonra Giant, Taskmaster ile Hogan'ın maçında Taskmaster'a girişip maçı kazanmasını sağladı. Ancak Jimmy Hart o hafta ringe geldi ve Hogan'la ilgili bir açıklaması olduğunu söyledi. Hallovween Havoc'taki maçta Hogan'ın diskalifiye ile kazandığını, ama Hogan'ın WCW ile yaptığı kontratta diskalifiye ile kaybettiği maçlarda kemerinin elinden alınacağı söyleniyordu, bu haber üstüne the Giant, WCW'nin yeni şampiyonu oldu. The Giant bunun ardından 23 yaşındaki en genç WCW şampiyonu oldu.Giant arkasından World War 3'te 16. sırada ringe gelen Giant, Hogan tarafından elenip kemeri elinden alındı. Ardından Hogan ve Savage sona kalınca Hogan'ın elenmesini sağladı ve yeni şampiyon Randy Savage oldu. Bunun ardından kemerini kaybeden Giant, Hogan'a iyice sinir oldu ve Savage ile Hogan'a karşı Clash of the Champions 32'de bir maça çıktı. Ric Flair ile takım olup Hogan ve Savage'ı yenmeyi başardılar. SuperBrawl 6 şovunda Hogan ile çelik kafes maçına çıkan Giant, yavaşlığı yüzünden kaybetti ve Hogan kafesi rahatça çıkıp maçı kazandı. İlerleyen günlerde yavaş olması başına dert olan Giant, arka alanlarda koşu bandında koşuyordu, ancak bir akşam Nitro'da Giant'ın kullandığı koşu bandına hasar veren Hogan, koşu bandının çok hızlı gitmesini sağldaı ve Giant böylece sakatlandı.

Dönüşünü yapan Giant, The Loch Nes Monster'la hikayeye girdi. Bu sırada da Ric Flair'i yenip 2.kez şampiyon oluyordu. Hogan'ın eski adı New World Order olan nWo'ya karşı hikayeye girdi. Hog Wild 1996'da nWo ile çekişmenin cezasını çekti ve kötü adam Hollywood Hogan ile karşılaşıp ona kemeri yeniden kaybetti. Maçtan sonra Scott Hall ve Kevin Nash ringe gelip Giant'ı boyadılar: nWo yazdılar. Giant 23 gün sonra nWo'ya giriş yaptı ve Lex Luger ile Four Horsemen grubu ile hikayeye girdiler. Bu sırada da 30 Aralık'taki şovda Hogan ile kemer maçına çıktı, ancak galip gelemedi. BUnun ardından Sting ve Lex Luger ile nWo grubundan adamlar alıp kemer maçına çıkıyordu, ancak WCW World Tag Team Şampiyonları Sting ve Lex Luger olrak kaldı.

1997'e giriş yapıldığında Giant, nWo üyesi Kevin Nas ile hikayeye girdi ve nWo tarafından sevilmeyen adam oldu. Starrcade'de Hogan'ın Sting ile olan maçında müziği duyuldu, ancak ringe girmedi ve Hogan'ın kaybetmesini sağladı. Bunun ardından Nash ile Souled Out 98'de karşılaştı, Nash ona Jacknife Powerbomb hareketi ile tuş etti. Bunun ardından da nWo ikiye bölünde nWo Wolfpac kuruldu. The Giant, orjinal nWo Hollywood'a katılma gereği duymadı, ama sonralarda Scott Hall ile takım oldu. Takım şampiyonluğu için Sting ve Luger ile karşılaştılar, ancak başarılı olamadılar.

11 Ekim 1998'te WCW Monday Nitro programında Goldberg ile karşılaştı, no-DQ maçında Goldberg'den hem suplex, hem de Jackhammer yiyen Giant, Goldberg'in değerini 10 kat daha arttırdı. Bu sırada da nWo ve nWo Wolfpac olayı iyice kızıştı. Ocak 1999'da Hogan, dev grup ismini verdi orjinal nWo'ya, Ancak Giant bundan hoşlanmayıp Bischoff'a şikayet etti ve Scott Hall ile Eric Bischoff, Savage-Hogan'a karşı maça çıktılar, tabii ki kaybettiler ve nWo spreyinin tattılar. Ancak bu zevkli günler son buldu, çünkü 8 Şubat 1999'da kontratı son bulan Paul Wight, WCW'den ayrıldı.

World Wrestling Federation / Entertainment [1999-2006]

o (1999-2000)

Wight, WWF ile 10 yıllık koca bir kontrat imzaladı, 9 Şubat 1999 (!!!) tarihinde. [Not: Bu sizi şaşırtmış olabilir. Çünkü Paul Wight, WCW'den resmi olarak ayrılışından 1 gün sonra WWF ile resmi olarak sözleşme imzalıyor.] Vince McMahon'ın The Corporation grubuna katıldı ve McMahon'ın Steve Austin ile St. Valentine's Day Massacre: In Your House'daki kafes maçında Austin'e girişti. Bunun üzerine McMahon, Wight'ı çok sevdi ve onu bodygaurd'ı yaptı.

Wight'ın adı WWF'de Paul "The Great" Wight olarak tanıtılmıştı, ancak birkaç hafta sonra "Big Show" olarak değiştirildi. McMahon, ondan The Rock ile çekişmesini istiyordu, ancak Austin ile maçı olan Rock'a değil, Mankind ile çekişmesi daha doğruydu. McMahon, Mankind ile hakem maçına çık dedi ve WrestleMania 15'teki bu 7 dakikalık maçı Mankind diskalifiye olan Show'u yenerek kazandı. Ardından McMahon, Big Show'a tokat attı yenildi diye, ama Big Show da kendini gösterdi ve McMahon'ı yumruğu ile indirip sevinmeye başladı. Bilmediği şeyler vaardı, Mankind ile hikayesi sürüyordu. Ancak Boiler Room Brawl maçında Mankind'in yanına geçti ve The Union grubunda yer buldu. Ken Shamrock, Test ve Mankind gibi arkadaşlar edindi. Ardından 7 Haziran'daki Raw şovunda Undertaker ile WWF kemer maçına çıktı, maçı Undertaker, chokeslam'ı engelleyerek kazandı. Sonrasında ise Bradshaw, Faarooq ve Mideon'ı tek tek chokeslam ile yendi. Ardından X-Pac ve Kane takımına girişti ve the Undertaker ile arkadaş olup WWF Takım kemerlerini X-Pac ve Kane'den adlılar.Undertaker sakatlanınca Big Show da WWF kemeri için çekişmeye girdi. Survivor Series 1999'dan önceki hafta kemerleri Mr. Ass ve Road Dogg'a kaptıran Big Show, Survivor Series şovunda WWF kemeri için The Rock ve Triple H ile maça çıktı ve maçı kazanarak ilk kez WWF Şampiyonu oldu. Ardından Big Boss Man ile bir çekişmeye girdi. Boss Man, Wight'ın babasının neden öldüğünü bildiğini söylüyordu ve hikaye yine Andre the Giant'ın Big Show'un babası olmasına gidiyordu, ancak bilnen bir gerçek vardı ki Paul Wight'ın babası gerçekte yaşıyordu. Bu hikayede o kadar saçmalamıştı ki WWF yönetimi düzgün bir son bulmak için Paul Wight'ın gerçek babasını şova çıakrdı ve Boss Man'a saldırdılar. Ardından Big Boss Man ile Armageddon 1999'da kemer maçına çıktılar ve Boss Man'ı yenip kemerini korudu Show.

3 Ocak 2000'deki Raw'da Triple H ile karşılaştı, ancak kaybedip WWF Şampiyonluğunu devretti. Royal Rumble'a gitti ve 30 adam içinde en sona kaldı, ancak the Rock tarafından elendi ve son anda kaybetti. Rock ile bunun hıncını (?) almak için No Way Out'ta maça çıktı ve kazanan WrestleMania kemer maçın çıkmaya hak kazanacaktı, maçı kazanan Wight oldu, çünkü Shane McMahon yardım etti ve Rock'ı chair shot ile indirdi. Ardından Rock ve Wight arasında bir hikaye başladı, Rock, 13 Mart 2000'deki Raw'da WrestleMania'daki maçın 3'lü bir maç olması için istekleniyordu, ancak bunu gerçekleştirmesi için Paul Wight'ı yenmek zorundaydı. Maçı kazandı, ancak bir kişi daha maça çıkma hakkı kazanacaktı. Bunu belirtmek için Vince harekete geçince Rock ona Mick Foley'i seçeceği şovda Rock Bottom vurup Foley'e yenilmesini sağladı, ama böylece maça da Foley'i almış oldu.

20 Mart'taki Raw'da Triple H, WrestleMania'dan önce kemerini koruma fırsatı buldu ve Rock ve Wight'ı yendi. Ardından WrestleMania'daki maç için McMahon'lar atağa geçti. Shane,Steph,Vince ve Linda McMahon, bu maç için 4 güreşçinin arkasındaydı. Paul Wight'ın arkasında ise Linda McMahon vardı. Bu 4'lü eleme maçında Paul Wight ilk elenen oldu ve kemeri kazanma fırsatını kaybetti. Maçı da Foley ve Rock'ı eleyen Triple H kazandı.

WrestleMania'dan sonra Paul Wight yeniden iyi adam olmaya doğru gidiyordu ve Rikishi, The Berzerker, Val Venis ile birlikte The Big Showbowski adında bir takım kurdu. Backlash 2000'de Kurt Anglela karşılaştı ve onu yenmeyi başardı. Arkasından Shane McMahon ile hikayeye girdi, bu sırada artık Big Show olarak anılmaya başlıyordu. Judgment Day'de Shane ile Falls Count Anywhere maçına çıktı, ancak Boss Man, Bull Buchanan, Test ve Albert'in yardımı ile Shane McMahon kazandı, aynı zamand Show sakatlanmış gibi gösterildi. 2 ay sonra geri dönüşünü yapan Big Show, the Undertaker'ın Shane'Ye saldırması ile onunla dost olacaktı, ancak The Conspiracy üyeleri Shane-Chris Benoit-Kurt Angle-Edge ve Christian tarafından saldırıya uğradı. Paul Wight bunun ardından Ohio Valley Wrestling'e yollandı ve WWF tarafından kilo alması isteniyordu.

o (2001-2003)

Big Show dönüşünü 2001 Royal Rumble'da yaptı, ancak The Rock tarafından elendi. Buna artık dayanamayan Show, Rock'ı aşağı çekip masaya Chokeslam etti. WWF Hardcore Şampiyonluğu için Kane ve Raven'e karşı WrestleMania 17'de bir maça çıktı, ancak ka ybetti.

[Ve WWF güreşçilerinde yazmaya bıktığım Invasion hikayesine geldi sıra] The Invasion hikayesi başladı ve Big Show bu hikayede WWF tarafındaydı. Shane McMahon ile çekişen Show, Backlash 2001'de onunla Last Man Standing maçına çıktı ve galip geldi. Ardından Survivor Series 2001'de Team WWF'te yer aldı, ama ilk elenen adam kendisi oldu. Big Show bunun ardından Ric Flair tarafından 2002'de Raw brandına yollandı. Steve Austin ile bir hiakyeye girdi ve Judgment Day'de Ric Flair ile takım olup Austin'e karşı handikap maçına çıktılar ve galip geldiler. Ardından WWE'de de kurulan New World Order'a kaıtldı, ancak Kevin Nash'in sakatlığı nWo'yu iyice bozdu. Ardından Raw'da 3-4 hafta Jeff Hardy, Book ve Dudley Boyz'a karşı squash maçlarına katılıp kaybetti.


2002'nin başlarında SmackDown'da yer buldu ve Brock Lesnar ile WWF Şampiyonluk maçına çıktı. Lesnar'ı Survivor Series 2002'de yenmeyi başaran Big Show, ikinci kez WWE Şampiyonu oldu. Armageddon 2002'de Kurt Angle ile karşılaştı ve ona yenilip kemeri yine kaybetti. Royal Rumble 2003'te Lesnar tarafından yenildi ve maça katılma hakkı gitti. Undertaker ile yeniden bir hikayeye girdi. Ardından WrestleMania 19'da Undertaker'a karşı A-Train ile takım olup handikap maçına çıktı, ancak galip gelemedi. Wight bunun ardından WWE kemerini yeniden kazanmak adına Lesnar ile çekişti, acak Judgment Day'de kaybetti. 26 Haziran 2003'teki SmackDown şovunda Shelton Benjamin ve Charlie Haas'ın yanında bulundu ve Lesnar-Angle ve Mr. America'ya karşı çıktıkları maçta Show'un Mr. America'yı tuş etmesi ile maçı kazandılar. Ancak Mr. America'nın kim olduğunu bulmak isteyen Big Show, onun kim olduğunu çözdü ve Hulk Hogan olduğunu Vince McMahon'a fısıldadı. Hogan öç almak için Big Show'a bir SmackDown şovunda ufak bir saldırı planı yaptı ve bu hikaye son buldu. Ardından Eddie Guerrero ile No Mercy 2003'te karşılaşan Big Show, onu yenerek WWE'nin yeni Amerikan Şampiyonu oldu. [United States Şampiyonu] Eski WWE Şampiyonu Brock Lesnar ile de bunu kutladı.

o (2004-2006)

Big Show ardından Lesnar ile WrestleMania 20'de bir maça çıkacaktı. Ancak Lesnar kemerini kaybetti ve Big Show'un rakibi United States kemeri isteyen John Cena oldu. WrestleMania'nın açılış maçında Cena, Big Show'u yenip kemerin yeni sahibi oldu. 15 Nisan 2004'teki SmackDown şovunda Eddie Guerrero'yu yendi Show, ardından bir sonraki hafta Guerrero onu yenip eşitlik sağladı. Angle, SmackDown'ın yeni GM'i olunca Big Show'a emir vermek istedi, ancak Angle onu chokeslam ile indirdi ve emri verdi.

2004 yılı devam ederken Big Show, yeni GM Teddy Long ile anlaştı ve Eddie Guerrero ve Angle maçındaki Lumberjack'lerden biri de kendi oldu. Show sıradan bir lumberjack değildi ve maça karışarak bunu gösterdi. No Mercy'deki maçı da zehir etti böylece. Ardından Angle ile SmackDown şovunda karşılaşıp onu yendi. Bir kaç hafta boyunca Angle ile uğraştı ve seyircilerden iyi tepki aldı. 3 Nisan 2005'teki WrestleMania 21'de Big Show Sumo Grand Şampiyonu Akebono ile sumo maçına çıkacaktı. 1 dakika süren maçı Akebono kazandı.Ardından birkaç hafta boyunca Matt Morgan ve Carlito ile uğraşan Paul Wight, Carlito ile Judgment Day'de karşılaştı ve Matt Morgan, Big Show'a attığı F-5 ile Carlito'ya maçı kazandırdı. 27 Haziran'daki Raw programında WWE Draft gerçekleşti ve Show, yeniden Raw'a giti. Ondan önce SmackDown'da 6 kişilik eleme maçına katıldı, ama bir başarı elde edemedi. Birkaç hafta boyunca Snitsky ile uğraştı Big Show ve 22 Ağustos'ta Maria ile Snitsky'nin arka alandaki konuşmasını bölüp ona saldırdı. 29 Ağustos'taki Raw'da bu maç gerçekleşti ve Big how galip geldi. Arıdndan Unforgiven 2005'te çıktı ikili ve Snitsky'i yenen yine Big Show'du. Son olarak 26 Eylül'de karşılaştılar ve sokak kavgası adındaki maçı "yine" Big Show kazandı. 17 Ekim'de Edge ile karşılaşan Big Show onu yendi, ardından da Taboo Tuesday için Kane ile takım oldu. Lance Cade ve Trevor Murdoch'u yenip WWE'nin yeni takım şampiyonları oldular.

Survivor Series'e haftalar kala bir Raw-SmackDown maçı yapılma kararı alındı. 11 Kasım'daki SmackDown'Da Edge, Batista'ya saldırırken 14 Kasım'daki Raw'da Kane ve Paul Wight, MNM'i bir non-title maçında yendiler. 21 Kasım'daki şovda Batista'yı arabasına double chokeslam ile indirdi bu ikili ve onu sakatladı. Ardından Survivor Series'te Raw takımının kaptanı Shawn Michaels oldu ve Carlito-Chris Masters-Big Show-Kane'i takıma aldı. SmackDown'da ise JBL, Rey Mysterio, Bobby Lashley, Randy Orton ve Batista vardı. SmackDown takımı maçı kazandı. 29 Kasım'daki SmackDown şovunda Paul Wight, Rey Mysterio'ya saldırdı. Bir sonraki hafta Mysterio, JBL'i yenerken Kane gelip ona girişti. 2 Aralık'taki SmackDown şovunda JBL ve Mysterio'ya karşı bir takım maçına çıkıp onları yendiler. Ardından 16 Aralık'taki SmackDown şovuna çıkan ikili, Batista ve Mysterio ile Armageddon'da bir maç ayarladı, maçı kazandılar ve takım şampiyonluklarını sürdü.

12 Aralık'taki Raw'da eleme maçları vardı ve kazananlar WWE kemeri için Elimination Chamber maçına gidecekti. Big Show, Shawn Michaels ile karşılaştığı maçta Triple H'in Michales'a steel chair shot yapması yüzünden diskalifiye oldu ve maça çıka hakkı elinden alındı. Bundan sonrasında ise Triple H, ve Big Show arasında kısa bir hikaye başladı, ancak Big Show sledgehammer'ı yiyerek bu hikayeden çekildi.WrestleMania 2006'a giden yolda bir turnuva düzenlendi ve Big Show yarı finalde yapılan maçta double countout ile elendi. Ardından 20 Şubat'taki Raw'da Triple H, RVD'i yenerek kemer maçına çıkma hakkı kazandı. Big Show böylece WrestleMania 22'de yalnızca takım maçına çıkacaktı. Kane ile takım oldu ve Carlito-Chris Masters'a karşı çıktılar ve kemerlerini korudular. Arkasından da Spirit Squad üyeleri Kenny ve Mikey'e karşı bir maça çıktılar ve maçı kaybederek kemerlerini kaybettiler. Bir hafta sonra Johnny ve Nicky ile tekrarlanan maçta diskalifiye olarak kaybettiler. Backlash'taki maçta ise no contest bir sonuç çıktı.

WWE vs ECW Head to Head, 7 Haziran'da gerçekleşti. Raw t-shirti ile çıktığı 20 kişilik battle royal maçında sona Kurt Angle kalınca Big Show Raw t-shirt'ünü çıkardı ve ECW t-shirt'ü olduğu görüldü. Böylece Raw ve SmackDown'dan ayrıldı ve ECW'ye geçti. Randy Orton ve Edge'i eleyip ECW'ye maçı kazandırdı. Ardından One Night Stand'da Tajiri ve Super Crazy'e saldırdı.

4 Temmuz'daki ECW on Sci Fi şovunda Van Dam ile karşılaştı ve onu yenip ECW'nin yeni şampiyonu oldu. Asistanı olarak kendisine ECW'nin GM'i Paul Heyman'ı seçti. Ancak bir hafta sonrasında Van Dam, Big Show'u Five Star Frog Splash ile yendi. Heyman bu sonuçtan sonra Van Dam ile Big Show arasında bir hiakye yarattı. Big Show, ECW kemeri kazanarak profesyonel güreş kariyerinde, WCW-ECW-WWE'nin ana kemerlerini alan biri olarak tarihe geçti. Ardından Ric Flair, Kane ve Batista'yı 4'lü bir maçta yenip kemerini korudu. The Great American Bash'te Undertaker ile Punjabi Prison maçına çıktı ve 21 dakikalık maçta Taker galip geldi. Bunun ardından SummerSlam'de Sabu ile karşılaşıp onu yendi.Cyber Sunday'de John Cena ve King Booker arasında olan Champion vs. Champion maçına karıştı. Ardından Kevin Federline yardımı ile Booker'ı yendi. Survivor Series 2006'da Bobby Lashley'nin ECW'ye gelmesi ile Cena ve Big Show 10 kişilik bir takım maçı düzenledi. Ancak Survivor Series'e haftalar kala Bobby Lashley'i Big Show'u sattı ve Cena'nın takımına geçti. Cena, neredeyse tüm ECW'i toplarken (Lashley-Sabu-Van Dam), Big Show da hiç sevmediği Raw-SmackDown kadrosundaki Test-MVP-Finlay ve Umaga'yı takımına aldı. Ancak 12 dakikalık maçı Cena'nın takımı galip tamamladı. ECW'de devam ettiği kariyerinde December to Dismember 2006 şovuna çıkan Big Show, ECW Şampiyonluğu için bir Elimination Chamber maçına çıktı. Punk, Van Dam tarafından, Holly, Test tarafından, Van Dam, Test tarafından, Test, Lashley tarafından elenirken Big Show ve Lashley sona kaldılar. Big Show, Lashley'i maçın sonuna kadar götürdü ve artık bitirip chokeslam vuracakken Lashley iplerden gerilip çok ani bir Spear çekti ve maçı kazanarak ECW'nin yeni şampiyonu oldu. Big Show bunun ardından ECW'de bir hedefi kalmayınca 6 Aralık 2006'da son kez bir re-match'e çıktı, ancak bunda başarılı olamadı ve kaybetti. WWE.com'da anons edilen bir haberde Big Show'un sakatlığı yüzünden ECW'den ayrıldığı öğrenildi.

[WWE'den ayrılışından 14 ay sonra Hulk Hogan ile PMG Clash of Legends şovunda karşılaştı. 27 Nisan 2007'de yapılan bu maçta Hulk Hoggan, Big Show'u body-slam etti ve ardından Atomic Leg Drop atıp maçı kazandı.]

o WWE'ye geri dönüşü (2008-günümüz)Paul Wight, WWE'ye No Way Out 2008 şovunda geri döndü ve Rey Mysterio ile Edge arasında olan Dünya Ağırsiklet Şampiyonluk maçında Rey'e girişti. Ancak o sırada Rey'in yanındaki Floyd Mayweather, Jr.'ı unuttu. Floyd ona bir yumruk geçirdi ve Big Show ile hiakyeye girme fırsatı buldu. Mayweather, ertesi hafta Big Show'un burnuna attığı yumruk kombosu ile onun burnunu kırmayı başardı. Böylece WrestleMania 25'te bir maç ayarlandı. Big Show ve Mayweather maçı oldu, Big Show maçı yediği brass knuckles (halk arasında demir parmaklık da deniliyor) yüzünden kaybetti. Big Show ardından Khali ile hikayeye girdi ve Backlash 2008'de onu chokeslam edip yendi.

One Night Stand 2008'de CM Punk, John Morrison, Chavo Guerrero, Tommy Dreamer'a karşı Singapore Cane maçına çıktı ve galip geldi. Maçı kazanan Big Show oldu ve hemen ardından da Night of Champions'taki ECW kemer maçına çıkmaya hak kazandı. NoC'ta bu maç gerçekleşti ve Kane-Mark Henry-Big Show maçını kazanan Mark Henry, ECW'nin yeni şampiyonu oldu.Big Show ardından Vickie Guerrero'nun isteği üzerine Undertaker'a Unforgiven'da saldırdı. Daha sonra No Mercy'de Undertaker'ı yumruğu ile devirip kazandı. Cyber Sunday'de bir Last Man Standing maçına çıktı ve Taker'a yenildi, ardından da Survivor Series'e bir tabut maçına çıktılar ve Taker yeniden kazandı. Son maç ise SmackDown'daki çelik kafes maçı oldu ve Taker maçı kazanıp hikayeye son noktayı koydu. No Way Out'taki Eliminatin Chamber maçında WWE Şampiyonluğu kazanmak isteyen Big Show, Triple H tarafından elendi. Ardından John Cena ve Edge arasındaki hikayede yer aldı ve Vickie Guerrero ile gizli bir aşk yaşayarak Edge'i deli etti. Böylece WrestleMania 25'e gitti. Dünya Ağırsiklet Şampiyonluk maçı yapıldı ve Show ile Edge'in ortak oyununa rağmen John Cena maçı kazandı.13 Nisan 2009'daki WWE Draft'ta Big Show, Raw'a gitti. Gittiği gibi hala SmackDown'da parmağı olduğunu gösterdi ve Edge ve Cena arasında Backlash'ta yapılan Last Man Standing maçında Cena'yı indirip Edge'in kemeri kazanmasını sağladı. John Cena ile hikayeye girdi ve Judgment Day'de Cena'ya yenildi. Extreme Rules'da bir submission maçı gerçekleşti, ancak Big Show onda da galip gelemedi. Ardından Cena ile 22 Haziran'daki Raw'da karşılaştı ve bu sefer onu yenip hikayeye son noktayı koydu.

Night of Champions'ta United States kemeri için maça çıkma hakkı kazandı, ancak maçta onun yerine Primo yer aldı, çünkü Big Show, Chris Jericho'nun aradığı gizemli partner oldu ve Night of Champions'taki Unified WWE Tag Team Şampiyonluk maçında Legacy'i yenip yeni takım şampiyonları oldular. Bunun ardından Cryme Tyme, Hart Dynasty'le karşılaştı ve onları yenerek SummerSlam'de Big Show ve Jericho ile kemer maçına çıkma hakkı kazandı, maçı kazanan Jericho ve Big Show oldu.

Arkasından Breaking Point için rakipleri MVP ve Mark Henry oldu. Onları yenen Chris Jericho ve Big Show, takım kemelerini koruma başarısı gösterdi.

o Bitirici Hareketleri

-Chokeslam
-Cobra Clutch Backbreaker
-Colossal Clutch [Camel Clutch]
-Knockout Hook
-Showstooper / Hog Log [Inverted Facelock Leg Drop Bulldog]

o Giriş Müzikleri

-'No Chance in Hell' [Jim Johnston]
-'Big' [Jim Jonston, 1999-2006]
-'Big, Remix' [2000 öncesi]
-'Crank It Up' [Brand New Sin, 2006-2008 ve günümüz]
-'Break down the Walls Down & Crank It Up' [Jericho ve Big Show'un ringe birlikte geldiği karışım müzik]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
The Big Show
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
WWE RPG  :: Eğlence :: Superstar Biyogrofi-
Buraya geçin: