WWE RPG

WWE RPG' Ye Hoşgeldiniz.
 
AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Scott Streiner

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
The Undertaker
Administrator
Administrator


Mesaj Sayısı : 133
Rep : 292

MesajKonu: Scott Streiner   Ptsi Ocak 25, 2010 9:57 am

Gerçek Adı: Scott Carl Rechsteiner
Doğum Yeri: Bay City, Michigan
Memleket: Detroit, Michigan (her yerde bu memleketi geçerlidir)
İlk Maçı: 1986
Önemli Başarıları:

-NWA World Tag Team Championship (Rick Steiner ile, 1 kere)
-WCW U.S. Heavyweight Championship (2 kez)
-WCW World Heavyweight Championship (1 kere)
-WCW World Tag Team Championship (6 kere, Rick Steiner ile)
-WCW World Television Championship (2 kez)
-WWF Tag Team Championship (2 kere, Rick Steiner ile)
-TNA World Tag Team Championship (1 kere, Booker T ile)

Aldığı Ödüller:

- PWI Tag Team of the Year (1990 ve 1993 yılında Rick Steiner ile en iyi tag team ödülü)
- PWI tarafından en iyi 10 tag team ödülünde 2003 yılında 2.sırada seçildi, Rick Steiner ile
- PWI tarafından en iyi 500 güreşçi listesinde 1991 yılında 6.sırada seçildi.

Scott Steiner, 29 Temmuz 1962 doğumlu Amerikalı profesyonel güreşçidir. Çalıştığı süre boyunca en bilindik federasyonları World Championship Wrestling, World Wrestling Federation / Entertainment ve Total Nonstop Action olmuştur. Steiner, 2 kez dünya şampiyonluğu yaşamış ve 2 kez Amerikan Ağır Siklet şampiyonu olmuş bir güreşçitir. Kendisi Rick Steiner ile de sayısız takım kemeri kazanmıştır. Şu an TNA'de Booker T ile birlikte TNA World Tag Team kemerlerinin sahipleridirler.

Güreş öncesi

Scott Steiner, profesyonel güreşe başlamadan önceki dönemde, yani lisede başarısız bir öğrencidir ve kendini liseden sonra bırakıp profesyonel güreşçi olmak istemiştir. 1986 yılında WWA'daki şovlara çıkmaya başlamıştır ve Scott Rexsteiner adını almıştır. Buradaki ilk maçında 14 Ağustos 1986'da The Great Wojo lakaplı Greg Wojciechowski'yi yenerek yapmıştır ve kemeri kazanmıştır. Ardından 3 Mayıs'ta eski Dünya şampiyonu Greg ile yeniden karşılaşmış, ve ona yenilmiştir. Jerry Graham, Jr. ile takım olmuştur ve Chris Carter ve Mohammad Saad'ı yenip WWA Tag Team Şampiyonları olmuşlardır. (6 Ekim 1987) Kemerleri 6 Aralık 87'de Carter ve Don Kent'e kaybetmişlerdir.

1988 yılında Steiner, Memphis, Tennessee'deki federasyon CWA'ya katılmıştır ve gerçek adını kullanmıştır. Billy Joe Travis ile takım olmuştur ve Cban Choir Boys'u yenip CWA Takım Şampiyonları olmuşlardır. 6 Haziran 1988'de Gary Young ve Don Bass'a yenilerek kemerleri kaybetmişlerdir. Steiner ve Travis, kemerleri 27 Haziran 88'de kazansalar da Rock 'n' Roll RPMs'e 15 Ağustos'ta kaybetmişlerdir. Steiner'ın yeni takım arkadaşı Jed Grundy olmuştur ve 18 Şubat 1989'da onunla birlikte Robert Fuller ve Jimmy Golden'ı yenip kemerleri kazanmışlardır. Ardından 25 Şubat'ta Fuller ve Golden'a karşı kemerini koruduktan sonra CWA'dan ayrılmıştır ve kardeşi Rick Steiner'ın bulunduğu WCW'e geçiş yapmıştır.

Jim Crockett'ın şovu: World Championship Wrestling

Steiner, debutunu Starrcade 1988: True Grit'te kardeşi Rick Steiner'ın Mike Rotunda'yı yenmesini sağlayarak yapmıştır. Chi-Town Rumble'da Rotunda'ya kaybeden Rick, Scott ile takım olmuştur.

1 Kasım 1989'daki Atlanta, Georgia şovunda Steiner kardeşler, Fabulous Freebirds üyeleri Michael Hayes ve Jimmy Garvin'i NWA World Tag Team kemerlerinin ortada olduğu bir maçta yenmiştir ve kemerin yeni sahipleri olmuşturlar.Ardından 5 ay sonra Doom takımı üyeleri Butch Reed ve Ron Simmons'ı da yenip bu kemerleri korumaya devam etmişlerdir.

The Midnight Express üyeleri Bobby Eaton ve Stan Lane'i NWA US Tag Team kemerlerini ortada olduğu maçta, 24 Ağustos 1990'daki East Rutherford, NJ şovunda yenmiştir ve kemerleri kazanmıştır. Steiner'lar WrestleWar 1991'de 4 yıldızlık performansı ile boşta US Tag Team kemerleri için 20 Şubat'ta atağa geçişlerdir, kemeri kazanmışlardır. Sonrasında IWGP Tag Team kemerlerini Hiroshi Hase ve Kensuke Sasaki'den WCW/New Japan Supershow 1993'te almışlardır ve böylece Triple Crown Champions olmuşlardır, üç kemere birden sahip olarak!

Scott Steiner, tekli performansına hafta sonu WCW'nin TBS şovlarında devam etmiştir, bu şovlar WCW Power Hour, WCW Saturday Night, WCW Main Event gibi şovlardır. Steiner, gauntlet maçına girmiştir ve kazanması halinde 10.000 $ sahibi olacaktır. Ancak ilk maçını Ric Flair ile oynamıştır ve dönemin Four Horsemen başkanını yenememiştir. Steiner da bu sebeple Flair'la Clash of the Champions 14: Dixie Dynamite'de karşılaşmıştır ve 30 Ocak 1991'de olan bu maç berbare sonuçlanmıştır. Steiner ardından WCW World TV Championship maçına katılmıştır ve 29 Eylül 1992'de bu kemeri alıp heel turn (kötüye dönüş) geçirmiştir. Ancak Steiner Brothers, WCW'den WWF'e geçmiştir bir süre sonra.

World Wrestling Federation'a geçiş

Steiner Brothers, Kasım 1992'de WCW'den ayrılınca WCW World TV kemeri de boşta kalır. Steiner kardeşler direk WWF ile anlaşılırlar ve debutunu 21 Aralık 1992'deki WWF Prime Time Wrestling'deki röportajlardan birinde gerçekleştirirler, onlar iyi adamlardır. 11 Ocak 1993'teki Monday Night Raw şovunda kendilerini gösterdiler. Arkasından da WWF'nin 93'te yaptığı Royal Rumble'a katıldı Steiner kardeşler, Beverly kardeşleri (Blake Beverly & Beau) yendiler. 4 Nisan 1993'teki WrestleMania 9'da The Headshrinkers ekibindeki Samu ve Fatu'yu da yendiler.Ardından WrestleMania 9'un devamında Money Inc. takımındaki Ted DiBiase ve I.R.S.'in maçına karıştılar ve aralarında bir kavga gerçekleşti. King of the Ring 1993'e giden kardeşler, The Smokin' Gunns üyeleri Billy ve Bart'ı yendiler, ardından The Headshrinkers'ı yenen ekip, Money Inc. ile gece sonunda karşılaştı ve onları da yenip 14 Haziran 1993'teki Raw programında WWF Tag Team kemerleri için maça çıkma hakkı kazandılar. Columbus, Ohio'da yapılan Raw programında Steiner'lar, Money Inc.'i yendiler ve yeni şampiyonlar oldular. Arkasından da kemerleri 16 Haziran'daki Rockford, Illinois'in house showunda korudular, ama 19 Haziran'daki St. Louis, Missouri şovunda kemerleri kaptırdılar.

Steiner'lar kemerleri The Heavenly Bodies'deki Tom Prichard ve Jimmy Del Ray'den almak için maça çıktılar SummerSlam 1993'te, onları yendiler. Ardından kemerlerini 13 Eylül 1993'teki New York, NY'te yapılan Raw şovunda The Quebecers'i yendiler, maçın türü Province of Quebec rules oldu ve bu yüzden DQ ile kazanabildiler maçı. The Quebecers ekibinin menajeri Johnny Polo, Scott'a hokey stick ile saldırdı ve takım DQ oldu. Hemen ardından Steiner kardeşler The Quebecers ile yeniden karşılaşıp onları yendi. Bunun ardından grup üyelerinden Pierre ile tekli maça çıkan Scott, onu da yendi.

1993 Survivor Series, 24 Kasım tarihinde yapılacaktı ve Steiner kardeşlerin 4-4'lük maçtaki takım arkadaşları "All-Americans" takımındaki üyeler Lex Luger ve Undertaker oldu. The All-Americans takımı ismi verildi ve The Foreign Fanatics takımındaki Yokozuna, Crush, Ludvig Borga ve Jacques Rougeau'yu yendiler (bu anı Luger, Yokozuna profillerinde de yazdığım için çok sıkıldım)

Ardından 22 Ocak 1994 tarihinde Steiner'lar Royal Rumble 1994'e katıldılar ve Scott 1 numaraydı. Rick Steiner da 3.numara olarak geldi ve kardeşleri Owen Hart ile Diesel eledi. 1994'ün ilerleyen aylarında WWF'den ayrıldılar.

Extreme Championship Wrestling

Steiner kardeşlerin ECW'deki debutu 28 Temmuz 1995'teki Orange County Fairgrounds'ın bulunduğu bölge Middletown, New York oldu ve rakipleri Dudley Dudley & Vampire Warrior oldu, onları yendiler. Arkasından da ECW'nin The Flagstaff'ında yer aldılar ve 4 Ağustos 1995'teki Jim Thorpe, Pennsylvania şovunda Dudley Dudley & 2 Cold Scorpio'yu yendiler. Steiner kardeşlerin ECW Arena'daki debutu da Eddie Guerrero'yu yanlarına alıp Scorpio - Dean Malenko ve Castus Jack'i yenmeleri ile gerçekleşti.

25 Ağustos 1995'te Jim Thorpe'deki şovda Scorpio ve Malenko'yu yendiler, ardından Scorpio ve Chris Benoit ile karşılaşıp onları yendiler. Gangstas' Paradise PPV'i Eylül ayında gerçekleşti ve Tazz'ı yanlarına alıp The Eliminators & Jason'a karşı maça çıktılar, ancak akybettiler. 23 Eylül 1995'teki şovda Raven ve Stevie Richards'ı yendiler. ECW'deki son şovları da The Eliminators'ı 3-2'lik handikap maçında yenilmeleri oldu.

WCW'e dönüşüSteiner kardeşler, 1996 yılında yeniden WCW'e geri döndüler. Harlem Heat'taki şovda 24 Temmuz'da WCW takım kemerlerini kazandılar, ancak Harlem Heat'a 3 gün sonra yenildiler. Yeni Dünya Düzeni adının verildiği nWo grubunun olduğu dönemde Steiner'lar da bir anlamda reis (başkan-kral) kimliği almıştı. The Outsiders'ı yendiler ve WCW kemerlerini kazandılar.

Scott Steiner'ın heel turn geçirmesi ile birlikte kardeşler ayrıldı ve Steiner saçmalamaya başladı. Buff Bagwell ile hikayeye giren Scott, onu yendikten sonra heel turn kimliği ile SuperBrawl 8'de nWo'ya giriş yaptı. Rick Steiner'la hala takım şampiyonları olan Scott, The Outsiders'a yenildi, ancak Scott hiç üzülmedi, çünkü heel olarak umrunda değildi bu kemer.

Scott Steiner, kötü adam olduktan sonra White Thunder lakabını aldı, önüne de siyah "S" logosu yaptırdı ve buna "Süper Adam" adını verdi. WCW'deki White Thunder adı altında bir süre takılan Scott, Big Poppa Pump ve Big Daddy Cool gibi isimlere takıldı. Kevin Nash'in WWF'deki Diesel adı ile bir süre uğraştı ve sonunda Big Poppa Pump oldu.

Steiner, heel olarak 1999 yılının en iyi kötü adamı oldu ve Goldberg, Diamond Dallas Page, Booker T ve Rey Mysterio ile bir hikayeye girdi. Bu adamlar United States Heavyweight kemeri ve WCW World TV kemerleri için karşılaştılar. Maç esnasında Rick Steiner da heel oldu ve böylece kardeşine girişti. İki heelin acımasızca birbirine vurmasından çok etkilenen seyirci Vince Russo ve Eric Bischoff'un kurduğu New Blood'un içine girdi. 26 Kasım 2002 tarihinde de Booker T'i yenen Scott, bir anda WCW World Heavyweight kemerini kazandı ve yeni şampiyon oldu.

Maç esnasından biraz bahsedecek olursak, Scott her an tetikteydi ve Rick'i bekledi, bir ara Steiner kardeşlerin müziği de çaldı, ancak etkilenmeyen Steiner maçı kazanmasını bildi. Ardından DDP'nin rol icabı karısı Kimberly Page'e kaslarını göstererek, kaslarını öpmesini istedi Steiner. Kimberly de bundan etkilenmiş olsa gerek ki arka alanda Steiner'in kaslarını öpmeyi tercih etti. Kemeri kazandığından beri hiç koruma fırsatı olmayan Scott, bir süre boyunca kemerin vacated ilan edildiğini düşündü ve bu yüzden rakip istedi. Booker T yeniden rakibi oldu ve 26 Mart 2001'deki Nitro şovunda Scott'u yenip eski şampiyon adından kurtuldu, çünkü yeni şampiyon olmuştu!

Şampiyonluğunun gitmesinden osnra 1 senedir TV'lardan uzak kalacak olan Steiner'ın durağı AOL-Time Warner'ın durağı olan WWA oldu. WWA'da Nathan Jones ile ana kemer hikayesine girdi ve bir süre boyunca bu kemerin peşinden gitti. Kasım 2002 gibi WWE ile yeniden anlaşan Steiner, gitmeden 2 Mayıs 2002'deki Japonya'nın NJPW şovunda Rick Steiner ile takım oldu ve Chyna'nın özel hakem olduğu maçta Hiroshi Tanahashi ve Kensuke Sasaki'yi yendiler.

WWE'ye geri dönüşü

Ekim 2002'de tekrardan WWE'ye geldi resmi olarak anlaşılan Steiner'ın 8 yıllık bir kontrat imzaladığı söyleniyordu ve WWE bir süre bu yalanla uğraştı, ama sonrasında hallolan bu işten sonra Steiner, 2002'nin Survivor Series PPV'inde gözüktü ve Matt Hardy vs. Chrishtopher Nowinski maçına saldırdı. Bischoff ve Stephanie'den iş isteyen Steiner, aslında iyi adam olarak gelmişi ve 'Raw ya da SmackDown, bir brand istiyorum' dedi. Bischoff, onu kendi brandı olan Raw'a çekti.

Raw'da ilk hikayesi şampiyon Triple H ile oldu ve Royal Rumble 2003'te HHH ile karşılaşıp kemeri kazanamadı. NWO '03'de yeniden karşılaştığı rakibine yine direnemedi ve ardından 2003'ün sonrasında Test ile takım olup Stacy Keibler'i menajeri yaptırdı.Bu takım La Resistance ile hikayeye girdi, ancak Test'in heel olup Stacy Keibler'le ilişkiye girmek istemesi sonucu gru dağıldı ve Steiner-Test arasında grudge maçı oldu ve Steiner maçı kaybetti. Bad Blood 2003'te Keibler özel hakem oldu, ama yine Test kazandı. Arkasından Unforgiven'daki maçı Steiner kazandı ve bu hikaye böylece son buldu.

Steiner, Temmuz 2004'de bone graft gimmicki ile 8 aylık bir Indy turuna çıktı. Bu çok saçma bir turdu ve Indy federasyonlarının sadece birinde, LAW'da yer buldu kendine. Disco Inferno ve Jeff Lewis'e karşı çıktığı maç biliniyor sadece, takım arkadaşı- kardeşi Rick Steiner olmuştu.

Total Non-Stop Action Wrestling

Steiner, Impact'teki debutunu 18 Mart 2006'da Jeff Jarrett'ın bodyguardı olarak yaptı. Birkaç hafta böyle gözüktü ve sonrasında Lockdown 2006'da America's Most Wanted'la Jeff'in aynı takımda olması ile o da maça dahil oldu ve Sting-AJ Styles-Ron Killings-Rhino'ya karşı Lethal Lockdown maçına girdiler, ancak Sting'in takımı kazandı maçı.

Steiner ve Jarrett, Sacrifice 2006'daki şovda Sting'le maça çıkıcaklardı, ancak Sting bir partner istedi kendine. Bu ikili ona Buff Bagwell - Lex Luger - Rick Steiner gibi Jarrett'ın yalakalarını önerdi, ancak Sting yeni gelenlerden Samoa Joe'u yanına aldı! Sting ve Joe, Steiner ve Jarrett'ı Sacrifice'de yendiler. Ardından Slammiversary'de Jarrett-Sting-Steiner-Joe gibi adamlar vardı King of the Mountain maçında ve Samoa Joe maçı kazandı. Steiner, Joe-Sting-Cage ile no. 1 contender'lık maçına katıldı ve maçı kazanan Sting, Steiner'ı tuş ederek maçı kazanmıştı. Steiner daha sonra Jarrett'ın yanında durdu ve Hard Justice'da Chrsitian'ı yendiler. (Not:Hard Justice'dan sonra Steiner'ın kontratı son buluyordu, ancak Steiner yeniden TNA ile sözleşmeye yattı ve kontratı yenilendi.)

8 Şubat 2007'de Steiner geri döndü ve NWA WHC Christian Cage'in Kurt Angle ile olan Against All Odds maçında özel hakem görevi yaptı. Ardından Christian'ın Coalition'ına katıldı ve bir süre sonra ayrıldı oradan. Samoa Joe tarafından yediği chair shot ile sakatlanan Steiner, bir süre daha gözükmedi.

Against All Odds'daki maçtan sonra Angle o maçı Steiner yzüünden kaybettiğini savundu ve Gauntlet maçı istedi. Kazanan Destination X'de Cage ile karşılaşacaktı, ancak bu gerçekleşmedi ve Angle maçı kazanıp Destination X'e gindi.

Lockdown'da Steiner, Cage'in takımında yer aldı ve Team Angle ile Lethal Lockdown maçına katıldı. Maçı Team Angle kazandı. Ayrıca bu maçtan sonra Jarrett'la arası açıldı Steiner'ın.

Steiner kardeşlerin dönme çabası

Sacrifice'de Scott, Rick Steiner'ın dönmesi ile birlikte Team 3D'e karşı maça çıktı, Slammiversary'deki maçı Steiner sakatlayarak bitirdi. Steiner, 15 Temmuz 2007'deki Vİctory Road'da geri döndü ve Brother Ray'i yendi. Arkasından da face'e dönüşünü yapıp Team 3D ile savaştı(lar). Bound for Glory 2007'de Steiner kardeşlerin rakibi 3D oldu ve 2-out-of-3 masa maçında Steiner'lar rakiplerini yendi. Genesis'te takım şampiyonları Tomko ve AJ Styles'a yenilerek kemerleri kazanamadılar.

Çeşitli hikayeler

Scott Steiner, Turning Point'te Feast of Fired Battle Royal'e katıldı ve kazanan TNA WH Champinoship için kontrat imzalayacaktı. Bunda başarılı olamayan Scott, 13 Aralık'ta Petey Williams, B.G. James ve Chris Daniels ile karşılaşıp onları yendi. Jim Cornette bu maç sonrasında 50,000 dolar önerdi Steiner'a, ancak Steiner bu parayı yere atıp Petey'e yeniden girişti. Abyss ile birkaç maça çıkan Scott, sonrasında X Division kemeri için 17 Nisan'daki Impact'te Jay Lethal ile kaşrılaştı, ancak Canadian Destroyer yiyerek maçı kaybetti. Sacrifice'de Samoa Joe ile karşılaştı ve ona yenilirken aynı zamanda sakatlandı da.

Mart 2008 gibi Asistencia Asesoria y Administracion adlı bğaımsız federasyonun PPV'i Rey de Reyes'te Konnan'ın Legion Extrangera takımında bulunan Electroshock-Kenzo Suzuki ve Ron Killings'ın yanına geçip, Alebrije-Chalry Manson-Laredo Kid ve Chavo Guerrero, Sr.'ü yendiler. 24 Haziran'da dizinden sakatlanınca yaklaşık 3 kadar ortalıkta gözükmedi.

Main Event Mafia30 Ekim'deki Impact'te Steiner döndü ve The M.E.M.'e giriş yaptı. 13 Kasım'daki Impact'te Steiner, Petey Williams'ı Mafia yardımıyla bir güzel dövdü, ardından Genesis'te Mick Foley - AJ Styles ve Brother Devon'a karşı Booker T ve Cute Kip ile takım olarak maça çıktı, ancak kaybettiler. Against All Odds'da Steiner, Petey Wiliams ile karşılaştı ve onu Steiner ScrewDriver ile yendi, bu hareketi 1990'lard ayapıyordu. Steiner, Destination X'e haftalar kala bir şeylerin peşindeydi ve rakibi Samoa Joe ile hikayeye girdi. Joe'nun ona seni öldüreceğim demesi ile birlikte müthiş bir maç gerçekleşti, ancak Scott maçta ring dışına kaçtı. Steiner ve Booker, TNA takım kemerleri için maça çıkma hakkı kazandılar ve Victory Road'daki maçı Beer Money'le yaptılar. Maçı kazanan ikili Steiner ve Book oldular, ve Steiner, TNA'deki ilk kemerine sahip oldu.

-Scott Steiner'ın Christa adında bir karısı var.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
Scott Streiner
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
WWE RPG  :: Eğlence :: Superstar Biyogrofi-
Buraya geçin: